„Duetas, kuris buvo“

Gegužės 12 d. 16 val. | Studija II (Menų spaustuvė)

Ula ir Bartė Liagaitės (Lietuva)

Choreografė: Ula Liagaitė

Premjera: 2018 m.

Trukmė: 20 min.

Sukurti spektaklį „Duetas, kuris buvo“ įkvėpė filmas „Tornadas“ (rež. Francis Alys). Tornadui keliaujant ir didėjant, pagrindinis veikėjas su kamera rankose vis prie jo artėja ir galiausiai jame atsiduria. Šis kūrinys yra apie specifinį jausmą, kuris apima suvokiant, kad visada yra kas nors didingesnio už mus – žmones. Du kūnai erdvėje – žmogus ir tai, ką žmogus sukūrė, norėdamas prisiminti. Duetas.

Ula Liagaitė (gim. 1991 m.) šiuolaikinio šokio studijas baigė „The Northern School of Contemporary Dance“ mokykloje Anglijoje. Nuo 2014 m. atlikimo ir šokio meno mokėsi LEM, erdvėje, skirtoje judesių ir scenos menų skatinimui ir plėtrai Buenos Airėse, Argentinoje. Nuo 2017 m. Ula yra šokio trupės „La Otra“, vadovaujamos Vivianos Iasparros – vienos LEM įkūrėjų, dalis. Nuo 2015 m. U.Liagaitė su seserimi Barte ir vaizdo bei garso menininku Miku Zabulioniu vykdo projekto „Movement to movement“ veiklą, per kurį pirmą kartą buvo pristatyti šokio ir fizinio paruošimo seminarai šokėjams bei aktoriams ir spektaklio „Duetas“ eskizas.

Bartė Liagaitė (gim. 1992 m.) yra scenos menų vadybininkė ir scenografė. Meno (teatro) vadybos bakalauro studijas baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Dažniausiai dirba su įvairių atlikimo menų prodiusavimu ir kitais projektais, o šiuo metu veikla krypsta į meninę scenos menų dalį. Dabar ji dirba Oskaro Koršunovo teatre su spektaklių dekoracijomis ir kostiumais. Spektaklio „Duetas“ scenografija yra vienas pirmųjų Bartės bandymų individualiai dirbti kuriant scenografiją.

Mikas Zabulionis (gim. 1993 m.) yra vaizdo ir garso menininkas. Muziką kūrė U.Liagaitės ir kitų režisierių spektakliams bei kitiems projektams Lietuvoje. Studijavo animaciją Midlsekso universitete Londone. Kurdamas po slapyvardžiu Nobuma, Mikas jau keletą metų vysto savo muzikos kūrybą, taip pat dirba kaip laisvai samdomas vaizdo meno kūrėjas.