Džiazo legenda VIAČESLAV GANELIN su SIMFONINIU ORKESTRU

Spalio 23 d., šeštadienį, Nacionalinėje filharmonijoje, 19:00

LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
VIAČESLAV GANELIN (fortepijonas, klavišiniai)
LAURYNA BENDŽIŪNAITĖ (sopranas)
Dalyvauja Arkadij Gotesman (perkusija)
Dirigentas KAROLIS VARIAKOJIS

Hans Abrahamsen. Drei Märchenbilder aus der Schneekönigin (2018)
Viačeslav Ganelin. Triptikas klavišiniams, perkusiniams ir simfoniniam orkestrui (2021, pasaulinė premjera)
Hans Abrahamsen. Let Me Tell You sopranui ir orkestrui (2013)

Legendinė muzikos asmenybė, kompozitorius ir klavišininkas Viačeslavas Ganelinas pasirodys Lietuvoje – vieninteliame koncerte Nacionalinėje filharmonijoje spalio 23 d., kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. Didžiąją gyvenimo dalį Lietuvoje kūręs ir muzikavęs, o dabar jau ilgą laiką Izraelyje gyvenantis V. Ganelinas specialiai šiam koncertui parašė naują kūrinį klavišiniams ir simfoniniam orkestrui su perkusija, kurio solo partiją premjeroje atliks pats muzikos autorius. Tai bus išskirtinė proga pamatyti ir gyvai išgirsti legendinį menininką.

V. Ganelinas – Lietuvos ir Izraelio pianistas, kompozitorius, džiazo muzikantas, pedagogas, legendinio „Ganelino trio“ (Ganelin, Tarasov, Čekasin), kuris neseniai buvo įvertintas Nacionaline kultūros ir meno premija, įkūrėjas ir narys. Ilgametėje Ganelino kūryboje – trys operos, muzika daugiau nei 40 spektaklių, 6 miuziklai, koncertai atskiriems instrumentams, daugiau nei 50 dainų bei muzika daugiau nei 60 filmų. Penki filmai su V. Ganelino muzika buvo apdovanoti prizais tarptautiniuose festivaliuose Venecijoje, Stokholme, Barselonoje ir Vašingtone. V. Ganelinas – visiems puikiai žinomo miuziklo „Velnio nuotaka“ autorius.

Šiame koncerte taip pat pasirodys viena ryškiausių ir laukiamiausių Lietuvos dainininkių Lauryna Bendžiūnaitė, kuri atliks solo partiją pasaulyje „nuostabiu muzikos šedevru“ įvardytame Hanso Abrahamseno kūrinyje sopranui ir orkestrui “Let Me Tell You” pagal įžymaus britų rašytojo Paul Griffiths tekstus. Pastarąjį dešimtmetį šį pripažintą kūrinį atlieka patys garsiausi pasaulio orkestrai, tokie kaip Berlyno filharmonijos, Londono, Paryžiaus, Bostono, Clevelando, Birminghamo su Mirga Gražinyte-Tyla, bei šiuolaikinio vokalo žvaigždė Barbara Hannigan. Šio koncerto dėka kūrinys pirmą kartą gyvai nuskambės ir Lietuvoje.