EMMA-JEAN THACKRAY (Jungtinė Karalystė)

Rugsėjo 25 d. / 19:00 / Šiuolaikinio meno centras

Emma Jean Thackray – vox / fx

Dougal Taylor – dr

Dwayne Kilvington – perc

Lyle Barton – keys

Ben Kelly – tb

Dramatiškos Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės skyrybos tarytum nubrėžė simbolinę politinę perskyrą tarp Briuselio ir Londono, tačiau kultūrinėje plotmėje Senasis žemynas ir Britų salynas ardyti ilgamečių saitų neketina. Net ir sunkiais pandemijos metais abiejų Lamanšo sąsiaurio krantų ryšį išlaikyti pasiryžęs jubiliejinis „Vilnius Mama Jazz“ festivalis, kurio scenoje pasirodys muzikos apžvalgininkų sielas pavergusi multiinstrumentininkė, prodiuserė bei didžėjė Emma-Jean Thackray.

Dėmesio lavina Emmą užgriuvo 2021 m. liepą, išleidus debiutinį albumą „Yellow“, kuris tarsi uraganas įsiveržė į 1-ąją Jungtinės Karalystės džiazo albumų ir 3-ąją indie albumų topų vietas. „Yellow“ – tai 47 minutes trunkanti kelionė per 70-ųjų džiazą ir funk‘ą, paženklinta kosminėmis Sun Ra vizijomis, dvasinėmis Alice Coltrane patirtimis bei „Beach Boys“ „Pet Sounds“ laikus menančiomis orkestruotėmis. Ir jei ankstesnėje Emmos kūryboje buvo galima aptikti daugiau standartinių skambesio detalių, tai debiutiniame albume talentingoji britė žengia tolyn į savo pačios statomą garsų karalystę, kurią būtų galima pakrikštyti psichodeliniu (ne)džiazu.

Emma, kultinio britų leidinio „The Guardian“ praminta Jungtinės Karalystės scenos supernova, į jubiliejinį „Vilnius Mama Jazz“ atvyksta ne viena, o su bičiulių palyda – būgnininku Dougalasu Tayloru, pianistu Lyle Bartonu, tūbininku Benu Kelly ir perkusininku Dwayne‘u Kilvingtonu. Ši kompanija atkeliauja į Vilnių sukurti ypatingai šilto ir pačiomis ryškiausiomis spalvomis žibėsiančio vakaro.