ENSEMBLE MUSIKFABRIK (Vokietija)

Spalio 22 / October 22, ŠMC / CAC

19:00 & 20:30

Rebecca Saunders „Chroma“ (premjera Lietuvoje)

Tai pagrindinis GAIDA 2012 projektas, reflektuojantis festivalio „erdvinę“ temą. Žymi britų kompozitorė Rebecca Saunders sukūrė įspūdingą muzikinę-erdvinę-architektūrinę kompoziciją, kuri atliekama ją specialiai pritaikant skirtingų miestų salėms, muziejams ar kitiems architektūriniams objektams. 

Šis kūrinys jau spėjo apkeliauti didžiausius festivalius ir svarbiausius kultūros centrus įvairiuose Europos miestuose, Vilnius bus septynioliktas miestas. Kūrinio atlikėjas – vienas geriausių Europos ansamblių “musikFabrik”, kuris atliks šį kūrinį skirtingose ŠMC pastato erdvėse (vienu metu), o klausytojai galės laisvai judėti aplink muzikantus, keliauti iš vienos patalpos į kitą ir sekti kūrinio skambesį skirtingose erdvėse.
Šio projekto ko-prodiuseriai: KunstFestSpiele Herrenhausen Hannover ir Festival MaerzMusik Berlin (Vokietija), Salzburg Bienale (Austrija), Huddersfiled Contemporary Music Festival (JK) bei Europos šiuolaikinės muzikos kūrybos ir sklaidos tinklas „Réseau Varèse“, remiamas Europos Komisijos kultūros programos.