ESTIJOS NACIONALINIS VYRŲ CHORAS ir trimito žvaigždė MARKUS STOCKHAUSEN (Vokietija)

Spalio 20 d., trečiadienį, Šv. Kotrynos bažnyčioje, 19:00

Arvo Pärt. De Profundis (1980)
Justė Janulytė. Now I’m Nowhere (2019)
James MacMillan. …here in hiding… (1993)
Santa Ratniece. Sadness… stillness (2014)
Giovanni Bonato. Sügav rahu (2018)
Tomas Kutavičius. Naujas kūrinys trimitui ir vyrų chorui (2021, pasaulinė premejera)

„Grammy“ laimėtojas, bene geriausias pasaulyje vyrų choras iš Estijos koncertuos Vilniuje su vokiečių trimito žvaigžde Markusu Stochausenu

Spalio 20 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje rengiamas unikalus „Grammy“ laureato, Estijos nacionalinio vyrų choro koncertas, kuriame prie beveik 50 galingų vyrų balsų prisijungs trimito garsenybė Markus Stockhausen (Vokietija). Aukščiausio lygio muzikos meistrai publikai pateiks gražiausių šiuolaikinės klasikos kūrinių programą. Skambės pasaulio koncertų sales pakerėję žymių kompozitorių Arvo Pärto, Jameso MacMillano, Giovanni Bonato kūriniai, Italijoje gyvenančios žinomos lietuvių autorės Justės Janulytės bei latvės Santos Ratnieces opusai, sukurti specialiai šiam vyrų chorui. O koncertą vainikuos kompozitoriaus ir džiazo atlikėjo Tomo Kutavičiaus naujausio kūrinio pasaulinė premjera.

Estijos nacionalinis vyrų choras žinomas visame pasaulyje. Choro koncertiniai maršrutai siekia Ameriką ir Aziją, o plačioje kolektyvo diskografijoje – garsių leidybinių firmų „Deutsche Grammophon“, „Sony“, „Finlandia“, „Alba Records“, „Virgin Classics“, „Ondine“ ir kitų išleistos plokštelės. 2004 m. Estijos nacionalinis vyrų choras pelnė „Grammy“ apdovanojimą už geriausią chorinės muzikos interpretaciją, diriguojant Paavo Järvi.

Su Estijos nacionaliniu vyrų choru koncerte Vilniuje pasirodysiantis Markus Stockhausenas garsėja ne tik kaip fantastiško virtuoziškumo trimitininkas, pasižymintis neįtikėtinai gražiu garsu, bet ir kaip vienas įvairiapusiškiausių mūsų dienų menininkų. Net 25-erius metus jis artimai bendradarbiavo su savo tėvu, vienu įtakingiausių praėjusio amžiaus kompozitorių Karlheinzu Stockhausenu – šis savo sūnui yra sukūręs ne vieną pasaulio dėmesį patraukusį opusą. O pastaraisiais dešimtmečiais Markus Stockhausenas atlieka labai įvairią muziką – nuo džiazo bei intuityviosios, improvizacinės muzikos iki elektronikos. Trimitininkas yra išleidęs per 70 kompaktinių plokštelių, 2005 m. buvo įvertintas prestižiniu Vakarų Vokietijos Radijo (WDR) džiazo prizu. Daugybė ryškiausių mūsų dienų kūrėjų jam specialiai yra dedikavę savo kūrinius. Tad laukianti Tomo Kutavičiaus naujo kūrinio premjera, kurią rengia Markus Stockhausenas ir Estijos nacionalinis vyrų choras intriguoja dvigubai.