Francesco Tristano | piano & live electronics, LKO, Martynas Stakionis

Spalio 4 d., penktadienis | October 4, Friday | 19:00 | NDG Didžioji salė

FESTIVALIO ATIDARYMO KONCERTAS (trijų dalių)

Dominykas Digimas. I Daydreamed the Dripping Sand kameriniam orkestrui | for chamber orchestra (2019, premjera)*

Arvo Pärt. Adam‘s Lament

x x x

Francesco Tristano. Island Nation fortepijonui ir orkestrui | for piano and orchestra

Francesco Tristano. Tokyo Stories (kūriniai iš naujausio albumo fortepijonui solo | piano solo)

x x x

Francesco Tristano. Live Electronics Set | Pasirodymas su gyvąja elektronika

* Festivalio GAIDA užsakymas

Atlikėjai | Performers:

FRANCESCO TRISTANO (fortepijonas, klavišiniai instrumentai, elektronika | piano & live electronics)

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS | LITHUANIAN CHAMBER ORCHESTRA

Dalyvauja | With participation of: Choras „Vilnius“

Dirigentas | Conductor

MARTYNAS STAKIONIS

 

Pasaulinio garso pianistas ir elektroninės muzikos žvaigždė Francesco Tristano pirmą kartą koncertuos Lietuvoje. Išskirtinis pianisto pasirodymas, kurio metu charizmatiškasis atlikėjas ne tik koncertuos su Lietuvos kameriniu orkestru, bet ir pristatys solinę programą fortepijonui ir kitiems klavišiniams instrumentams bei elektronikai, vyks Vilniuje, Nacionalinės dailės galerijos Didžiojoje salėje spalio 4 d.

Dienraštis „The New York Times“ apie 38-erių pianistą Francesco Tristano rašo, kad jo atlikimo maniera pasižymi ypatingu ritminiu gaivališkumu ir „nepaprastu spalvingumu, suteikiančiu muzikai įtraukiančios aistros“. Francesco Tristano yra daugelio talentų menininkas: pianistas, kompozitorius, techno ir džiazo muzikos atlikėjas, savo programose suvedantis skirtingas epochas, žanrus ir stilius. Būdamas puikus klasikos interpretuotojas, ypač mėgstantis Johanno Sebastiano Bacho bei XX-XXI a. muziką, jis mielai įsitraukia ir į šiuolaikinės elektroninės – techno ir house – muzikos pasaulį. Jis bendradarbiauja tiek su klasikos atlikėjais, tiek, pavyzdžiui, su amerikietiškojo techno muzikos pionieriais Derricku May, Carlu Craigu ar Europos moderniojo džiazo architektu vadinamu Micheliu Portalu.

Šiandien Francesco Tristano koncertuoja visame pasaulyje, bendradarbiaudamas su tokiais orkestrais, kaip Kristjano Järvi diriguojamas Leipcigo MDR Symphony Orchestra, BBC Concert Orchestra, Karališkasis Liverpulio filharmonijos, Ispanijos nacionalinis orkestras ir choras, Liuksemburgo filharmonijos, Nacionalinis Lilio orkestrai ir kt. Jo rečitaliai ir pasirodymai rengiami prestižinėse koncertų salėse: Paryžiaus filharmonijos „Cité de la Musique“, „Royal Festival Hall“, „Funkhaus Berlin“, „Sala São Paulo“, „Teatro Municipal“ Rio de Žaneire, o taip pat Barselonos „Sonar“, Metzo, Eviano ir kituose garsiuose festivaliuose.

Įspūdinga Francesco Tristano diskografija. Greta J. S. Bacho Goldbergo varijacijų ir koncertų klavyrui, jis įrašė visus Luciano Berio kūrinius fortepijonui, Girolamo Frescobaldi tokatas. Garsioji kompanija „Deutsche Grammophon“ išleido jo albumus „BachCage“ su J. S. Bacho ir Johno Cage’o muzika (2011), „The Long Walk“ su Dietricho Buxtehude’s, ​J. S. Bacho ir paties F. Tristano muzika (2012) bei jo paties kompozicijų albumą „Scandale“, kurį jis įrašė su pianiste Alice Sara Ott. Su žymiuoju kanadieču Chilly Gonzalesu kompanijoje „Sony Classics“ F. Tristano išleido albumą „Piano Circle Songs“ (2017), kuriame atsiskleidžia švelnioji, skaidrioji jo kūrybinės asmenybės pusė. Sėkmės sulaukė ir F. Tristano elektroninės muzikos albumas „Idiosynkrasia“ (2010), įrašytas techno muzikos guru Carlo Craigo studijoje „Planet E-communications“ Detroite.