GIUNTER PERCUSSION & GLEB PYŠNIAK

Spalio 28 d., ketvirtadienį, Nacionalinėje filharmonijoje, 19:00

Tomer Yariv. Gyro (2010)
John Psathas.  Kyoto (2011)
Mantautas Krukauskas. Poliarizacija / Polarisation (2021, pasaulinė premjera)
Keiko Abe. Marimba Concertino „The Wave“ (2002)
Tan Dun. Elegy: Snow in June (2001)

Atlikėjai
Mušamųjų grupė GIUNTER PERCUSSION:
PAVEL GIUNTER, TOMAS KULIKAUSKAS, MIKUS BÃLINŠ, ANDRIUS REKAŠIUS, GUNTARS FREIBERGS
GLEB PYŠNIAK (violončelė)

Žymiausia Lietuvos mušamųjų grupė „Giunter Percussion“ surengs išskirtinį koncertą Nacionalinėje filharmonijoje. Spalio 28 d. ansamblis atliks stulbinančio virtuoziškumo reikalaujančius ir abejingų nepaliekančius garsių kompozitorių kūrinius, dauguma kurių Lietuvoje nuskambės pirmą kartą. Koncerto programą vainikuos JAV gyvenančio garsiausio kinų kompozitoriaus Tan Dun kūrinys „Snow in June“ perkusininkų ansambliui ir violončelei, solistas – vienas ryškiausių šiandienos violončelininkų Gleb Pyšniak.

Ansamblį „Giunter Percussion“ (anksčiau „Vilniaus mušamieji“) 1995 m. įkūrė Pavel Giunter. Lietuvoje tai buvo pirmasis tokio pobūdžio perkusijos ansamblis. Per 26 veiklos metus muzikantai sulaukė publikos pripažinimo ir tapo populiarūs Lietuvoje ir užsienyje. Ansamblis dažnai dalyvauja festivaliuose Voketijoje, Italijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Danijoje. Žinomi kompozitoriai skiria savo kūrinius šiam ansambliui. „Giunter Percussion“ grojo kartu su Sergejumi Krylovu ir Lietuvos kameriniu orkestru, Petru Vyšniausku, Leonidu Šinkarenko ir „Jazz 4“, Fredericu Macarezu (Prancūzija), Linda Maxey (JAV), Michaelu Udow (JAV), Nebojsa Zivkoviciumi (Vokietija) ir daugeliu kitų žinomų solistų. Visi grupės nariai yra aukšto lygio profesionalai, ansamblis groja klasikinę, šiuolaikinę, folkloro, pop ir džiazo muziką.

Drauge su „Giunter Percussion“ spalio 28-ąją pasirodys ir vienas ryškiausių šiandienos violončelininkų Gleb Pyšniak. Anksti pradėjęs sceninę karjerą, Glebas jau spėjo koncertuoti garsiausiose pasaulio koncertų salėse: Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje ir kitur. Legendinės Natalijos Gutman auklėtinis, Gleb Pyšniak aktyviai reiškiasi ir kaip solistas, ir kaip ansamblių narys. Savo profesiniame kelyje jam teko susidurti su tokiais violončelės meistrais kaip Yo-Yo Ma, Mstislavas Rostropovičius, David Geringas, Philippe Muller, Heinrichas Schiffas ir kt. Šiame koncerte kartu su „Giunter Percussion“ violončelininkas atliks garsiausio dabarties kinų kompozitoriaus Tan Dun įspūdingą didelės apimties kūrinį „Snow in June“. Taip pat koncerte nuskambės ryškių skambesių kupini ir abejingų nepaliekantys kūriniai mušamiesiems, kuriuos sukūrė žinomi užsienio perkusinės muzikos kūrėjai Tomer Yariv, John Psathas, Keiko Abe, bei lietuvių kompozitoriaus Mantauto Krukausko naujo kūrinio premjera, kuriama specialiai šiam koncertui.