Gogo Penguin (Jungtinė Karalystė), Portico Quartet (Jungtinė Karalystė)

Lapkričio 15 d. I 19:00 I Šiuolaikinio meno centras, Vilnius

GoGo Penguin (Jungtinė Karalystė)

Chris Illingworth – p

Nick Blacka – b

Rob Turner – dr

„Vilnius Mama Jazz“ scenoje – akustinę elektroniką ir džiazą jungiantis trio „GoGo Penguin“.

Ir nors iš pirmo žvilgsnio šis apibūdinimas gali skambėti kaip muzikinė erezija, tačiau tiksliau apibūdinti šio kolektyvo muziką būtų sunku; tai, ką jie daro, – tai ritminių kompozicijų nardymas džiazinės improvizacijos srovėje.

Įtakingas muzikinis naujienų portalas „Line of Best Fit” juos yra pavadinęs britų džiazo „Radiohead’ais“, o „New York Times“ apie albumą „Humdrum Star“ yra parašęs taip: „kontrastas tarp fiksuotų, pasikartojančių motyvų ir improvizacinių variacijų… yra ir hipnotizuojantis ir analitinis, … svyruoja tarp džiazo ir hip hopo“.

Pirmąkart pamačius Chriso Illingwortho fortepijoną, Nicko Blackos kontrabosą ir Robo Turnerio būgnus, skambančius gyvai, vis apima abejonė, ar nematai ant scenos apgavystės, juk tai – tikra elektronika. Bet semdamiesi įkvėpimo iš „Massive Attack“, „Underworld“ ar „Aphex Twin“, „GoGo Penguin“ vaikinai niekad nepamiršta žanro klasikos ir džiazo grynuolių, klasikinę techniką pritaikydami naujai muzikos prezentacijai.

Iš šių eksperimentų gimsta muzika, kurioje gali išgirsti tiek Esbjörną Svenssoną, Nilsą Frahmą ar Ólafurą Arnaldsą primenančių sąskambių, tiek klasikinių improvizacijų, tiek XX amžiaus pabaigos detalių. O labiausiai pajunti keistą erdvę, kurią sukuria ši nepretenzinga, laisvai kvėpuojanti muzika, lyg jos tikslas būtų įgarsinti aplinką, kurioje mes gyvename.

Todėl įtraukite kuo daugiau oro į plaučius ir pasiduokite šiai hipnotizuojančiai muzikos srovei.

 

PORTICO QUARTET (Jungtinė Karalystė)

Duncan Bellamy – dr, electronics

Milo Fitzpatrick – b

Keir Vine – hang dr, keys

Jack Wyllie – s, keys

Prieš daugiau nei dešimtmetį savo debiutiniu albumu „Knee-Deep In North Sea“ muzikinį pasaulį nustebinęs kolektyvas „Portico Quartet“ atvyksta į „Vilnius Mama Jazz“.

Siūlydami klausytojams melancholiškai stilingą džiazo, elektronikos ir minimalistinės muzikos derinį, šie keturi muzikantai išsikovojo savo vietą po saule kaip atlikėjai, kurie yra malonūs ir užkietėjusių snobų, ir lengvosios muzikos gerbėjų ausiai.

Per visus metus grupė sugebėjo išlaikyti savo kaip šaltinis tekantį muzikinį sruvenimą, derindami ambientinę ramybę su saksofono garsais. Iš vienos pusės tai lyg ir nepretenzinga muzika, kuri nekelia didelių klausimų, tačiau po šiuo paprastumu slypi didelis muzikantų susiklausymas bei gebėjimas rasti magiją elementariuose dalykuose.

„Portico Quartet“ muzika – tai atsargi delionė iš gausybės muzikinių elementų, savotiškas garsų lietus, į kurį panėrus akyse sužimba neoninės šviesos, o odą liečia šilkinės tekstūros.

Jeigu turite drąsos žengti į šį garsų lietų, jei nebijote šios kelionės, jei ryžtatės užsimerkti ir pasiduoti šios muzikos vėsai, „Portico Quartet“ taps jūsų patikimais vedliais.