Grégory Privat (Prancūzija)

Gegužės 28 d., šeštadienis

LNDT Naujoji salė, 19:00

Grégory Privat – p, composer

1984 m. Martinikoje gimęs Grégory Privat – pianisto José Privat, išgarsėjusio su Karibų jūros regiono grupe „Malavoi“, sūnus. Dar būdamas labai jaunas Grégory susižavėjo fortepijonu – nuo šešerių lankė privačias pamokas ir atsidavė dešimčiai meistriškumo lavinimo metų klasikinės muzikos srityje, vėliau pasuko į improvizaciją ir džiazą.

Studijuodamas inžinerijos universitete Tulūzoje, Grégory Privat naktimis grodavo džiazo klubuose. Karjera pagreitį įgavo Paryžiuje, kur muzikantas, nešinas inžinieriaus diplomu kišenėje, vis dažniau koncertuodavo. Būtent čia jo keliai susikirto su Jacques Schwarz-Bart, Stephane Belmondo, Guillaume Perret ar Sonny Troupé. Ieškodamas savo vietos džiazo pasaulyje, pianistas dalyvavo garsiojo „Montreux Jazz Festival“ fortepijonų konkurse 2008 m. ir „Martial Solal Competition“ 2010 m., kurio metu pasiekė pusfinalį.

2011 m. buvo išleistas pirmasis Grégory albumas „Ki Koté“, kurio palankūs įvertinimai paskatino muzikantą tęsti kūrybinį kelią – 2013 m. jis išleido albumą „Tales of Cyparis“, įkvėptą Louis-Auguste Cyparis, vienintelio kalinio, išgyvenusio „Mountain Pelée“ ugnikalnio išsiveržimą 1902 metais ir pasamdyto „Barnum Circus“, istorijos. Šis projektas, puikiai įvertintas kritikų, įtvirtino Grégory Privat pavardę tarp ryškiausių naujosios džiazo scenos muzikantų. Šį statusą patvirtino ir 2015 m. išleistas trečiasis jo albumas „Luminescence“, įrašytas kartu su Sonny Troupé, ištikimu partneriu ir puikiu Gwoka muzikos meistru. Albumas buvo paminėtas 2015 m. „Victoires du Jazz“ kategorijoje „Metų atradimas, „Frank-Ténot“ prizas“.

2022 m. pradžioje Grégory Privat išleido savo pirmąjį solinį albumą „Yonn“, puikiai įvertintą auditorijos ir kritikų. Neabejojame, kad ir pianisto koncertas festivalio „Vilnius Mama Jazz“ scenoje bus jausmingas, ekspresyvus, nepaliekantis abejingų ir laisvas tarsi šaltinio almėjimas!