HEINER GOEBBELS „MAX BLACK“

Lapkričio 9 / November 9, Nacionalinis dramos teatras / National Drama Theatre

19:00

Pasaulinio garso teatro režsieriaus ir kompozitoriaus spektaklis pagal Paul Valéry, Georg Christoph Lichtenberg, Ludwig Wittgenstein, Max Black tekstus

Pagrindiniame vaidmenyje – legendinis Prancūzijos kino ir teatro aktorius André Wilms

Scenografija ir šviesos: Klaus Grünberg
Pastatymas: Théâtre Vidy-Lausanne (Šveicarija)

„Vilniaus festivalių“ ir Goethe’s instituto kvietimu į Vilnių atvyksta pasaulinė teatro įžymybė Heineris Goebbelsas. Garsusis vokiečių režisierius ir kompozitorius pristatys vieną įdomiausių savo veikalų – spektaklį „Max Black“. Šį išgryninto ir netikėto garso bei šviesų dizaino veikalą į Lietuvą atveža Europos teatriniam elitui priklausantis Vidy-Lausanne teatras (Šveicarija).
Lietuvos teatrinė ir muzikinė visuomenė puikiai prisimena išskirtinį H. Goebbelso spektaklį „Eraritjaritjaka – museé des phrases“, kurį 2008 m. Vidy-Lausanne teatras parodė Vilniuje „Pasaulio muzikos dienų“ metu. Tame spektaklyje pagrindinį vaidmenį atlikęs legendinis prancūzų kino ir teatro aktorius Andre Wilmsas yra svarbiausia asmenybė ir į Vilnių atkeliaujančiame „Max Black“ pastatyme. Čia charizmatiškasis aktorius sukūrė garsaus filosofo ir matematiko Maxo Blacko vaidmenį ir jį vaidina iki pat šių dienų.
„Max Black“ yra nestandartinis, neįprastas teatro veikalas, ypatingas vaidmuo jame tenka šviesų – o iš tiesų, ugnies – dizainui, scenoje netgi naudojama pirotechnika. Muzika tampa čia pat scenoje išgaunami garsai ir šnaresiai, aktoriaus kalba. Šis spektaklis vadinamas idėjų laboratorija, kurią stebėti gali kiekvienas žiūrovas.
Dėl milžiniško užimtumo ir įtemptos dienotvarkės H. Goebbelsas dar nė karto nesilankė Lietuvoje (nors kelis jo spektaklius vilniečiai jau galėjo pamatyti), todėl labai džiugu, kad šįkart teatro legenda sutiko atvykti į Lietuvą – mūsų publika galės ne tik pamatyti įspūdingąjį H. Goebbelso spektaklį „Max Black“, bet ir pabendrauti su pačiu autoriumi – lapričio 8 d. vyks susitikimas su šia išskirtine teatro asmenybe.