IŠGIRSK VILNIŲ: STANISLOVAS MONIUŠKA

Rugpjūčio 1 d. 17:30
Vokiečių g. 26, Vilnius

Ekskursija – koncertas

Susitikimo vieta – Vokiečių g. 26, Vilnius
Ekskursijos pradžia – 17:30 val.
Koncerto pradžia – 19:00 val.
Trukmė – 2:30 val. (1:30 val. ekskursija, 1:00 val. koncertas)

Mėgautis vasarišku oru, sužinoti įdomiausias Vilniaus paslaptis ir pasilepinti gera muzika – tiek dalykų vienu kartu patirsite ekskursijoje-koncerte kartu su „Gatvės gyvos” gidais.
Šių metų tema – kompozitorius Stanislovas Moniuška, XIX a. Vilniaus muzikinio gyvenimo siela.

  • Apie ekskursiją:  XIX a. Vilnius. Miulerio ir Riomerių namuose kviestiniai svečiai buriasi į S. Moniuškos kamerinės muzikos vakarus, kiti laukia jo vargonavimo Šv. Jonų bažnyčioje, treti kulniuoja į fortepijono pamokas pas maestro-pedagogą… Sužinosime kur kompozitorius sutiko savo gyvenimo meilę, kas jį siejo su Adomu Mickevičiumi, seksime kompozitoriaus pėdsakais sostinės senamiestyje, vis labiau panirdami į intriguojančias praėjusio laikmečio aktualijas.
  • Apie koncertą: Nors S. Moniuškos laikais vienas populiariausių instrumentų buvo fortepijonas, šį kartą į muzikinį saloną nusikelsime gitaros garsais kartu su Chrisu Ruebensu (gitara, vokalas, Lietuva/Belgija).
    Didžiąją koncerto dalį sudarys autoriniai atlikėjo kūriniai, sulaukę plataus pripažinimo pasaulyje (tame tarpe Acerra, IMA tarptautiniuose konkursuose). Jie žavi egzotiškais garsovaizdžiais, pagavia melodine linija, skoningu įvairių kultūrų, stilių, žanrų deriniu. Kuo pakerės Jus – nuspręskite patys. O mes pažadame jaukų vakarą, pripildytą sodraus gitaros skambesio bei viena už kitą gražesnių melodijų.

Partneriai: Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, Lenkijos Respublikos ambasada ir Lenkijos institutas Vilniuje, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas