IŠGIRSK VILNIŲ: STANISLOVAS MONIUŠKA

Liepos 16 d. 17:30
Vokiečių g. 26, Vilnius

Ekskursija – koncertas

Susitikimo vieta – Vokiečių g. 26, Vilnius
Ekskursijos pradžia – 17:30 val.
Koncerto pradžia – 19:00 val.
Trukmė – 2:30 val. (1:30 val. ekskursija, 1:00 val. koncertas)

Mėgautis vasarišku oru, sužinoti įdomiausias Vilniaus paslaptis ir pasilepinti gera muzika – tiek dalykų vienu kartu patirsite ekskursijoje-koncerte kartu su „Gatvės gyvos” gidais.
Šių metų tema – kompozitorius Stanislovas Moniuška, XIX a. Vilniaus muzikinio gyvenimo siela.

  • Apie ekskursiją:  XIX a. Vilnius. Miulerio ir Riomerių namuose kviestiniai svečiai buriasi į S. Moniuškos kamerinės muzikos vakarus, kiti laukia jo vargonavimo Šv. Jonų bažnyčioje, treti kulniuoja į fortepijono pamokas pas maestro-pedagogą… Sužinosime kur kompozitorius sutiko savo gyvenimo meilę, kas jį siejo su Adomu Mickevičiumi, seksime kompozitoriaus pėdsakais sostinės senamiestyje, vis labiau panirdami į intriguojančias praėjusio laikmečio aktualijas.
  • Apie koncertą: Pirmasis S. Moniuškos bestseleris –  „Namų dainynas”, išleistas jo paties lėšomis. Dainas balsui ir fortepijonui visuomenė sutiko taip palankiai, jog buvo išleisti net 6 tokie sąsiuviniai, o pavasarį ir vasarą beveik iš kiekvieno Vilniaus namo sklido kompozitoriaus muzika.
    Šiandien daugelį tų dainų vadiname romansais, tad neatsitiktinai kelionę po XIX a. Vilnių užbaigs Liuba Nazarenko (vokalas, gitara).
    „Liuba Nazarenko – moteris, kurios paslaptį norisi sužinoti ir bent iš dalies atsakyti į klausimą, ką ji tokio turi, kad klausantis jos, norisi verkti – ne iš liūdesio ar nevilties, o dėl to, kiek visko daug gyvenime buvo ir dar bus.” (Inga Liutkevičienė)
    Programoje lietuvių ir rusų romansai

Partneriai: Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, Lenkijos Respublikos ambasada ir Lenkijos institutas Vilniuje, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas