Jubiliejinis Vladimiro Čekasino koncertas 75 SUITE FOR FREE PEOPLE

Gegužės 27 d., penktadienis

LNDT Naujoji salė, 19:00

Vladimiras Čekasinas – p, saxes, synth, leader

Petras Geniušas – p

Vytautas Labutis – saxes, p, synth

Richardas Banys – p

Liudas Mockūnas – saxes, bcl

Neda Malūnavičiūtė – fl, voc

Leonidas Šinkarenka – bg

Gediminas Laurinavičius – perc

Arvydas Joffė – dr

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (vad. Modestas Barkauskas)

Ilgametis festivalio „Vilnius Mama Jazz“ scenos šviesulys saksofonininkas Vladimiras Čekasinas šiemet 75-ąjį jubiliejų švęs su publika, kurią nudžiugins didingas dviejų dalių jubiliejinis koncertas-intriga.

Legendinis menininkas į festivalio sceną užlips su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, vadovaujamu meno vadovo ir vyr. dirigento Modesto Barkausko, ir gausiu būriu bičiulių, mokinių ir ilgamečių scenos bendražygių tarp kurių – pianistas Petras Geniušas bei džiazo muzikantai: Vytautas Labutis, Liudas Mockūnas, Neda Malūnavičiūtė, Leonidas Šinkarenka, Gediminas Laurinavičius, Arvydas Joffė, Richardas Banys ir kiti.

Skausmingų įvykių Ukrainoje kontekste, V. Čekasinas koncerto programą pavadino „Suite for free people“. Koncertą sudarys dvi dalys: „Presentations“ ir „Big jam“.

Vladimiras Čekasinas – vienas banginių, ant kurio laikosi Lietuvos džiazas. Tai unikali asmenybė: puikus muzikantas, įstabus kompozitorius, režisierius, genialus pedagogas. Jis – racionalus muzikos architektas ir nepaprastai emocionalus, ekspresyvus jos atlikėjas, reiklus dirigentas ir teatrališkas, padaužiškas oponentas, neišsenkantis kūrybinių idėjų generatorius.

Daugelį įvertinimų pelnęs menininkas kartu su Viačeslavu Ganelinu ir Vladimiru Tarasovu 2017 m. apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija už Lietuvos džiazo mokyklos sukūrimą.