Kūrybinė rezidencija

Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ šių metų lapkričio 28  d. – gruodžio 12 d. Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėjams rengs kūrybinę rezidenciją, kurios metu dalyviai turės galimybę naudotis sostinės Menų spaustuvės Juodąja sale ir pilnu techniniu aptarnavimu.

Rezidencijos metu kūrėjai turės galimybę ne tik repetuoti scenoje, bet ir išsibandyti ar sukurti  spektaklių apšvietimą, įgarsinimą, ieškoti kūrybinių sprendimų kuriant ar pritaikant scenografiją,  taip pat filmuoti ar kitaip skaitmenizuoti spektaklių eskizus ar būsimas premjeras.

Šiuolaikinio šokio trupės ir nepriklausomi kūrėjai prieš premjerą labai retai turi galimybę pakankamai laiko dirbti salėje su pilnu techniniu aptarnavimu. Dažna praktika – visus techninius sprendimus įgyvendinti ir išbandyti premjeros dieną. Ši kūrybinė rezidencija prisidėjo prie kokybiško kūrybinių idėjų įgyvendinimo.

Kūrybinės rezidencijos dalyviai: Vyčio Jankausko šokio teatras, „Be kompanijos“, Airos šokio teatras, menininkės Vilma Pitrinaitė ir Grėtė Šmitaitė.

Kūrybinių rezidencijų organizatoriai Lietuvos šokio informacijos centras ir Vilniaus festivaliai. Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė.