Lapkričio 15 d., ketvirtadienis

Lietuvos rusų dramos teatras

19.00
ANDY SHEPPARD with ESPEN ERIKSEN TRIO
(DIDŽIOJI BRITANIJA, NORVEGIJA)

Andy Sheppard – s
Espen Eriksen – p
Lars Tormod Jenset – db
Andreas Bye – dr

Keturis dešimtmečius profesionaliai muzikuojantis A. Sheppardas džiazo istorikų išskiriamas kaip pavyzdinė išimtis. Saksofonininkas ir kompozitorius – pripažintas visame pasaulyje, pelnęs daugybę apdovanojimų, kūręs muziką ir bigbendams, ir kameriniams orkestrams, ir televizijai, koncertavęs su ryškiausiomis planetos žvaigždėmis ir toliau stebinantis savo neišsemiama fantazija.

Net ir jo atsiradimo scenoje istorijoje – spalvinga ir įkvėpusi ne vieną dokumentinį filmą. Kad nori būti muzikantu, Andy nusprendė gana vėlai – būdamas devyniolikos. Kaip pats prisimena, sykį išgirdo legendinio Johno Coltrane’o įrašą, kuris trenkė kaip žaibas. „Supratau, kad nenoriu daryti nieko kito. Pardaviau viską, ką turėjau, ir nusipirkau saksofoną“, – prisimena A. Sheppardas.

Dar linksmiau – pakako vos trijų savaičių, kad groti išmokęs jaunuolis jau žengtų į sceną ir pradėtų groti su vietinėmis grupėmis. Netrukus jis persikraustė į Paryžių, kur praėjo visus jauniems muzikantams tenkančius iššūkius – už skatikus septynis vakarus per savaitę grodamas užeigose ir baruose, tobulindamas techniką ir megzdamas pažintis su muzikantais.

Elegantišką, minimalistinę, įvairiai publikai prieinamą, tačiau didelį idėjų krūvį nešančią muziką grojantis A. Sheppardas Vilniuje pasirodys su muzikantais iš Norvegijos – pianisto Espeno Erikseno trio, susibūrusiu prieš 11 metų.

Lithuanian JJazz Ensemble (LIETUVA)

Vytautė Pupšytė – voc, Tomas Botyrius – as, Leonardas Pilkauskas – as, Liutauras Janušaitis – ts, Tomas Razmus – ts, Simonas Šipavičius – bs, Jievaras Jasinskis – tb, Albinas Gražulis – tb, Valentas Marozas – tb, Laurynas Lapė – tr, Audrius Zalcas – tr, Valerijus Ramoška – tr, Mindaugas Vadoklis – tr, Tomas Dičiūnas – p, Pranas Kentra – g, Arman Isojan – db, Domantas Razmus – dr

2–jų dalių koncertas su pertrauka.
Trukmė – 4 val.