Lapkričio 16 d., penktadienis

Lietuvos rusų dramos teatras

19.00
GORILLA MASK (KANADA, VOKIETIJA)

Peter Van Huffel – as
Roland Fidezius – el. b
Rudi Fischerlehner – dr

Žodis „beprotybė“ – dažnas šios grupės koncertų ir albumų aprašymuose. Yra muzikos žanrų, kuriuose jis skambėtų atstumiančiai, bet jei kalba eina apie laisvą, improvizacijos kupiną džiazą, tai – labiau komplimentas. Bet kuriuo atveju – net jei į šį koncertą teatre ateisite, užsidėję gorilos kaukę, tai vis tiek nebus keistesnis dalykas nei „Gorilla Mask“ muzika.

Šis muzikantų trio prieš devynerius metus susibūrė Berlyne – mieste, kuriame, regis, sunku ką nors kuo nors nustebinti. Tačiau „Gorilla Mask“ tai pavyksta. Kritikai ir melomanai šios grupės muziką vadina tai „pankdžiazu“, tai „džiazkoru“, niekaip neapsispręsdami, kurioje lentynoje šios grupės vieta – agresyvaus roko ar laisvojo džiazo.

Kaip tai bepavadintum, dėl vieno nepavyks ginčytis. „Gorilla Mask“ muzika yra labai neįprasta. Drįstame spėti, kad tai bus labiausiai provokuojantis ir stebinantis šių metų „Vilnius Mama Jazz“ pasirodymas. Bet kokie išankstiniai lūkesčiai – beprasmiški. Į šį koncertą ateikite, pasistengę atsikratyti bet kokių stereotipų apie džiazą. Po koncerto bus pakankamai laiko pamąstyti ir su kitais festivalio lankytojais padiskutuoti, „kas, po galais, čia buvo“.

NILS PETTER MOLVÆR (NORVEGIJA)
Nils Peter Molvær – tr
Johan Lindstrøm – g
Jo Berger Myhre – bs
Erland Dahlen – dr

Šis kūrėjas yra tikras priešingybių rinkinys. Jo muzika – kupina švelnumo ir apmąstymų, bet ir gana radikalių kūrybinių sprendimų. Įkvėpta gamtos, bet ir lydima tiksliai apskaičiuotų elektroninių efektų. Išskirtinis vardas „Vilnius Mama Jazz“ programoje – su muzika, kuri yra lyg meistro rankomis nutapytas paveikslas, kiekvieną sykį į jį žiūrint atskleidžiantis naujas detales.

2–jų dalių koncertas su pertrauka.
Trukmė – 4 val.