Lapkričio 17 d., šeštadienis

Lietuvos rusų dramos teatras

19.00
DOMAS ŽEROMSKAS QUINTET (LIETUVA)

Domas Žeromskas – p
Leonardas Pilkauskas – s
Mindaugas Vadoklis – tr
Arman Isojan – b
Jonas Gliaudelis – dr

Ne vieno Lietuvos ir užsienio džiazo festivalio scenoje jau pasirodęs januolis pirmuosius žingsnius džiaze žengė, mokydamasis iš šios muzikos veterano Olego Molokojedovo, vėliau estafetę perėmė kitas garsus šalies džiazmenas Vytautas Labutis, pastebėjęs moksleivio talentą ir įtraukęs jį į savo vadovaujamų kolektyvų sudėtį.

Šią vasarą Domas dalyvavo Bostone vykusiose kūrybinėse dirbtuvėse, kur jaunus muzikantus skvarbia akimi stebėjo JAV džiazo garsenybės – būgnininkė Terri Lyne Carrington ir saksofonininkas Rickas DiMuzio.

Panašu, kad lietuvio talentas padarė įspūdį ir jiems. Renginio pabaigoje Domui buvo pranešta, kad jo laukia pilna stipendija bakalauro studijoms legendiniame Berklio muzikos koledže, kuris išugdė šimtus garsiausių pasaulio muzikantų.

Ne tik puikia grojimo technika, bet ir įdomiu stiliumi išsiskiriantis Domas tarp savo įkvėpėjų mini Keithą Jarrettą, Jacky Terrasoną, Gonzalo Rubalcabą ir kitas pasaulines džiazo žvaigždes.

Koncertas, simboliškai atstovaujantis jaunai, veržliai ir žingeidžiai Lietuvos džiazo kartai. Viskas su tais jaunais žmonėmis gerai. Įsiklausykite ir patys įsitikinsite.

NOW VS NOW (JAV)
Jason Lindner – keyb
Panagiotis Andreou – b
Justin Tyson – dr

„Jasonas Lindneris yra muzikos Visata“, – taip apie į „Vilnius Mama Jazz“ sceną žengsiančios amerikiečių grupės „Now Vs Now“ lyderį kartą yra pasakęs legendinis džiazo pianistas Chickas Corea. Ir jis – toli gražu ne vienintelė pasaulio superžvaigždė, atkreipusi dėmesį į šio muzikanto talentą.

Tačiau šiame dešimtmetyje Jasonas dar labiau išplėtė savo kuriamos ir atliekamos muzikos spektrą. Susižavėjęs sintezatoriais, šiandien savo suburtame kolektyve „Now Vs Now“ jis balansuoja tarp džiazo, fanko, soulo, modernaus r’n’b, „new wave“, devintuoju dešimtmečiu dvelkiančios popmuzikos, elektroninio IDM ir net keistų, iš pogrindžio lendančių „vaporwave“ ir „wonky“ žanrų.

„Atvirai mąstantis vaikis iš Bruklino tapo vienu įdomiausių džiazo klavišininkų, ignoruojančiu žanrų, kultūrų, formatų, technologijų ribas“, – taip apie Jasono kūrybą rašo žurnalas „Jazz Times“, o koncertų rengėjai „Now Vs Now“ kartais net pristato kaip elektroninio artroko grupę.

Tai įtraukianti, kartais – apokaliptinės nuotaikos muzika apie ateitį. Žmonijos, visuomenės, visos mūsų planetos. Įdomu ir savaip paradoksalu, nes ši jokių žanrų ribų nepaisanti kūryba kritikų dažnai yra pavadinama atkeliavusia iš kito pasaulio. Tokia, kuri apstulbina, bet tuo pačiu ir išprovokuoja šokti.

2–jų dalių koncertas su pertrauka.
Trukmė – 4 val.