Lapkričio 18 d., sekmadienis

Lietuvos rusų dramos teatras

19.00
MATHIAS EICK QUINTET (NORVEGIJA)

Mathias Eick – tr
Erlend Slettevoll – p
Håkon Aase – viol
Torstein Lofthus – dr
Audun Erlien – b

Prieš metus „Vilnius Mama Jazz“ scenoje grojo įstabi Norvegijos grupė „Jaga Jazzist“. Šįmet muzikinius linkėjimus iš Šiaurės atveš buvęs ilgametis jos narys – vienas ryškiausių šių dienų Norvegijos džiazo muzikantų Mathias Eickas.

Mathias yra puikiai įvaldęs ne vieną instrumentą. Dažniausiai scenoje šį muzikantą pamatysite su trimitu rankose – taip bus ir Lietuvoje. Tačiau įvairiuose projektuose jis grojo ir vibrafonu, kontrabosu, gitara bei pianinu.

Muzika iš Šiaurės platumų – dvelkianti fjordais, naktiniais apmąstymais ir svajonėmis. Pasiruoškite būti lengvai užhipnotizuoti – dirsčioti į mobiliojo telefono ekraną, skambant šiam koncertui, tikrai nesinorės.

DEVA MAHAL (JAV)

Deva Mahal – voc, g
Ashton Sellers – g
Dominic Marshall – p, keys
Patrick Stewart – bs
Alex Brajkovic – dr

Šįmet paskutinį festivalio vakarą vainikuos vienos muzikos legendos dukra – vokalistė, dainų autorė Deva Mahal. Kartais sakoma, kad ji gimė su bliuzo genais kraujyje. Nieko nuostabaus – jos tėvas yra JAV bliuzo superžvaigždė, šįmet jau trečiąją prestižinę „Grammy“ statulėlę pelnęs dainininkas ir gitaristas Taj Mahal.

Deva atlieka muziką, kuri neprisiriša prie vieno konkretaus muzikos žanro. Tiksliau būtų pasakyti, kad jos kūryba – modernus kokteilis, suplaktas iš bliuzo, soulo, roko, popmuzikos ir ritmenbliuzo. Tai dainos apie meilę ir širdgėlą, atliekamos su tokia energija, aistra ir užsidegimu, jog pirmą sykį šią vokalistę išgirdę žiūrovai paperkami per keliolika minučių. Kartą apsilankę Devos koncerte, būtinai norėsite ją išgirsti dar kartą – dėl to neturime jokių abejonių.

Jų neturi ir tuščiais komplimentais nesišvaistantis dainininkas Eltonas Johnas, vieną Devos kūrinių įtraukęs į savo radijo laidos grojaraštį ir apibūdinęs jį vienu žodžiu: „Nuostabu“.

„Išgirdus jos koncertą, jūsų širdis džiaugsis ir liūdės. Suprasite, kad niekada nebūsite tokie talentingi“, – apie vieną Devos pasirodymų rašė interneto tinklaraštis „Gawker“.

Sparčiai kylanti žvaigždė, atliekanti nesumeluotų jausmų ir energijos kupiną muziką. Koncertas, neabejotinai vertas šių metų „Vilnius Mama Jazz“ finalo.

2–jų dalių koncertas su pertrauka.
Trukmė – 4 val.