Pasaulinė violončelės žvaigždžė NICOLAS ALTSTAEDT, smuikininkė DALIA KUZNECOVAITĖ ir LNSO

Spalio 29 d., antradienis

19:00

Nacionalinėje filharmonijoje

LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS  

Solistai:

NICOLAS ALTSTAEDT (violončelė; Vokietija, Prancūzija)

DALIA KUZNECOVAITĖ (smuikas)

Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS

Koncerto programoje:

Enno Poppe. Altbau (premjera Lietuvoje)

Rūta Vitkauskaitė. Koncertas smuikui ir orkestrui (pasaulinė premjera)

Esa-Pekka Salonen. Koncertas violončelei ir orkestrui (premjera Lietuvoje)

BILIETAI

 

Į Vilnių atvyksta pasaulinio garso violončelės virtuozas Nicolas Altstaedt. Spalio 29 d. Vokietijai ir Prancūzijai atstovaujanti violončelės žvaigždė Nacionalinėje filharmonijoje koncertuos su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, kuriam diriguos Modestas Pitrėnas. „Savybė, paverčianti jo interpretacijas ypatingomis, yra gebėjimas komunikuoti tiesiogiai. Jo išgaunamam garsui būdingas toks grynumas ir šiluma, kad kiekviena nata skamba lyg meistriško istorijų pasakotojo žodžiai“, – apie violončelininką rašė dienraštis „The Australian“. 

Stulbinama Nicolaso Altstaedto karjera prasidėjo 2010 m., kai jis Liucernos festivalyje debiutavo su legendiniu Vienos filharmonijos orkestru, diriguojamu Gustavo Dudamelio. Altstaedtas nuolat pasirodo su tokiais orkestrais, kaip Krzysztofo Urbanskio diriguojamas Miuncheno filharmonijos orkestras, Lahavo Shani diriguojamas Roterdamo filharmonijos orkestras, Iváno Fischerio diriguojamas Budapešto festivalio orkestras, visi BBC orkestrai, Karališkasis Stokholmo filharmonijos, Bavarijos radijo simfoninis, Ciuricho „Tonhalle-Orchester“, Prancūzijos nacionalinis orkestras ir daugelis kitų. Helsinkio festivalyje violončelininkas griežė diriguojant garsiajam Esa-Pekka Salonenui. Beje, vienas iš Altstaedto violončelės profesorių, pas kuriuos jis mokėsi jaunystėje, buvo Davidas Geringas.

Violončelininkas Nicolasas Altstaedtas yra vienas iš laukiamiausių šių dienų menininkų garsiausiose pasaulio scenose. Jo repertuare – kūriniai nuo senosios iki šiuolaikinės muzikos, jis griežia tiek istoriniais, tiek moderniais instrumentais. Šį sezoną Altstaedtas surengė koncertų su Londono filharmonijos orkestru, Philippe’o Herreweghe’o diriguojamu „Orchestre des Champs-Elysées“, Australijos kameriniu orkestru, Jonathano Coheno vadovaujamu senosios muzikos ansambliu „Arcangelo“, grojo su Monrealio ir Bambergo simfoniniais orkestrais bei kitais žymiais kolektyvais.

Savo aistrą senajai muzikai Altstaedtas realizuoja koncertuodamas su ansambliais „Il Giardino Armonico“ (vad. Giovanni Antonini), „B’Rock“ (vad. René Jacobs), „Orchestra of the Eighteenth Century“ ir kt. Menininko įvairiapusiškumas pasireiškia ir tuo, jog Nicolasas Altstaedtas imasi ir dirigento batutos, o taip pat vadovauja festivaliams. 2012 m. Altstaedtas pakeitė Gidoną Kremerį vadovaujant Lokenhauzo kamerinės muzikos festivaliui, kaip garsiojo Ádámo Fischerio įpėdinis 2014–2021 m. buvo Haydno filharmonijos orkestro Ésterházy rūmuose dirigentas.

Violončelės virtuozas koncertuoja Zalcburgo Mozarto ir Vasaros festivaliuose, Verbier festivalyje, „BBC Proms“ ir kt. Atlikėjas yra pelnęs apdovanojimų ir už garso įrašus: 2020 m. jo įrašai iš Lokenhauzo festivalio pelnė „BBC Music Magazine“ apdovanojimą bei „Gramophone Classical Music Award“. 2017 m. jis buvo apdovanotas „BBC Music Magazine Concerto Award“ už firmos „Hyperion“ išleistą albumą, kuriame Altstaedtas su ansambliu „Arcangelo“ atlieka J. S. Bacho Koncertus. Su pernai Vilniuje koncertavusiu garsiuoju pianistu Fazilu Say įrašytas ir „Warner Classics“ išleistas diskas tais pačiais metais pelnė apdovanojimą „AFAS Edison Klassiek“. Altstaedtas yra neįtikėtinai įtaigus ir naujausios muzikos atlikėjas. Jam savo Koncertus violončelei ir kitus kūrinisu yra dedikavę tokie žymūs dabarties kompozitoriai, kaip Thomas Adès, Fazil Say, Sofija Gubaidulina, Wolfgangas Rihmas, Erkki-Svenas Tüüras ir kiti.

Pasaulinė violončelės garsenybė Nicolas Altstaedt (Vokietija, Prancūzija) koncertuos su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir dirigentu Modestu Pitrėnu – spalio 29 d. Nacionalinėje filharmonijoje. Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė.