LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

Lapkričio 8 / November 8, Nacionalinė filharmonija / National Philharmonic Hall

19:00

Solistai:
Marco Blaauw (trimitas, Olandija)
Viktorija Miškūnaitė (sopranas)
Andrius Bialobžeskis (aktorius)
Dirigentas Robertas Šervenikas

 

Heiner Goebbels – Aus einem Tagebuch. Short notes for orchestra
Martynas Bialobžeskis – Sapnas pagal Šekspyrą sopranui, aktoriui ir orkestrui, pasaulinė premjera
Vinko Globokar – Les chemins de la liberté orkestrui be dirigento
Hanna Kulenty – Koncertas trimitui ir orkestrui

 

Olandų trimito žvaigždė Marco Blaauw – baigiamajame GAIDOS 2014 simfoninės muzikos koncerte.
Lietuviams puikiai pažįstamo Marcuso Stockhauseno mokinys Marco Blaauw, kuriam daugelis garsių dabarties kompozitorių skyrė savo kūrinius – tokie kaip Peteris Eötvösas, Rebecca Saunders ar net pats Karlheinzas Stockhausenas – Vilniuje atliks jam dedikuotą festivalio kviestinės kompozitorės Hannos Kulenty Koncertą trimitui ir orkestrui, kurio premjerą solistas grojo festivalyje „Varšuvos ruduo“.
Koncerte taip pat skambės garsaus slovėnų kilmės prancūzų kompozitoriaus Vinko Globokaro kūrinys, keliantis tikrą iššūkį simfoniniam orkestrui, nes čia jis turės groti vienas – be dirigento.
Ypač intriguojanti Martyno Bialobžeskio, jau pasižymėjusio savo muzika įvairiems teatro spektakliams, naujo kūrinio premjera, kurioje pagrindinius vaidmenis atliks Lietuvos scenos pažibos – dainininkė Viktorija Miškūnaitė ir aktorius Andrius Bialobžeskis.
O kūrinio orkestrui „Aus einem Tagebuch“ atlikimo klausysis pats autorius – pasaulinio garso teatro režisierius ir kompozitorius Heineris Goebbelsas, kaip tik tądien atvykstantis į Vilnių.