Liza Baliasnaja – TRIEB (potraukis / troškimas / instinktas, tampantis peilio aštrumo proto galia)

Gegužės 4 ir 5 d.

Menų spaustuvė, 17:00

Trukmė: 45 min.

Derinant judesį, animaciją ir poeziją bei pasitelkiant peilio metaforą, spektaklyje tyrinėjamos žmogaus proto savybės. Nuo pačios modernybės aušros vakarietiškam žmogaus proto idealui svarbiausios buvo išskirtinumo ir aštrumo sąvokos. Įkvėpta vaizdingos aštrumo ir mąstymo paralelės, Liza naujai įsivaizduoja santykį tarp kūno ir proto kaip santykį tarp kūno ir peilio. Spektaklyje fantazuojama apie tai, kiek galime suvokti, jausti ir įsivaizduoti pasaulį per peilio ašmenis. Šis performansas kviečia pasinerti į kelionę pjaunant kalbą, kūną, audinį ir popierių. Jos metu atrandandamos bei atveriamos neįprastos daiktų tvarkos, įpjovimo bei naujų prasmių įterpimo galimybės.

TRIEB, vokiškai reiškiantis potraukį, troškimą, instinktą, tampa galia, slypinčia už peilio aštrumo proto, bandančio įpjauti viską, kas pasitaiko jo kelyje, taip pat ir savąjį „aš“ jausmą. 

Lizos Baliasnajos (ji/jos, g. 1994 metais) kūrybą formuoja domėjimasis teoriniais tyrimais ir įvairiapusis požiūris į choreografiją. Jos darbuose sklandžiai derinamas judesys, kalba ir filosofija, tyrinėjamos mąstymo ir pasaulio suvokimo formos ir modeliai. Jai rūpi kvestionuoti istorinius, politinius ir socialinius audinius, iš kurių formuojame savęs suvokimą.

Baigusi šokio studijas P.A.R.T.S. šokio mokykloje Belgijoje, Liza įgijo filosofijos bakalauro laipsnį KU Leveno universitete. Nors daugiausia dėmesio skiria spektaklių kūrimui, jai patinka laviruoti tarp atlikimo, mokymo, organizavimo ir mentorystės. Dauguma jos kūrinių buvo sumanyti bendradarbiaujant arba palaikant nuolatinį dialogą su kitais menininkais. Naujausias jos darbas „The Third Room“ sukurtas bendradarbiaujant su Christine De Smedt ir Theo Livesey. 

Liza kūrybiškai bendradarbiavo su Ula Sickle, Egle Budvytyte, Eszter Salamon, DD Dorvillier, Mårten Spångberg ir Lenio Kaklea. Ji dirbo Christine De Smedt, Myriam Van Imschoot ir Eszter Salamon meno asistente. Menininkė aktyviai dirba pedagoginį darbą ir yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, P.A.R.T.S. ir ISAC mentorė.