LKO ir Sergejus Krylovas

Birželio 9 d., 19:00 | Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžioji salė

Vyks tiesioginė transliacija LRT Klasikos kanalu ir Filharmonijos Skaitmeninėje koncertų salėje (nationalphilharmonic.tv)

Atlikėjai:

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS

Meno vadovas, dirigentas ir solistas SERGEJ KRYLOV (smuikas; Rusija, Italija)

Programoje:

ANTONIO VIVALDI (1678–1741)

„Metų laikai“, keturi koncertai smuikui ir styginių orkestrui:

Nr. 1 E-dur, „Pavasaris“, RV 269
Allegro
Largo
Allegro pastorale

Nr. 2 g-moll, „Vasara“, RV 315
Allegro non molto
Adagio
Presto

Nr. 3 F-dur, „Ruduo“, RV 293
Allegro
Adagio molto
Allegro

Nr. 4 f-moll, „Žiema“, RV 297
Allegro non molto
Largo
Allegro

Birželio 9 d. Filharmonijos scenoje Lietuvos kamerinis orkestras ir jo meno vadovas, smuikininkas, dirigentas Sergejus Krylovas grieš keturis Antonio Vivaldi koncertus smuikui ir orkestrui „Metų laikai“.

Trykštantis muzikalumas, gilus lyriškumas, kerintis garso grožis ir kvapą gniaužiantis virtuoziškumas – tai savybės, priskiriamos smuikininkui S. Krylovui. Šis su žymiausiais pasaulio kolektyvais koncertuojantis, Italijoje reziduojantis rusų kilmės muzikas į Lietuvą reguliariai atvyksta dirbti su Lietuvos kameriniu orkestru (LKO). Kovo mėnesį Filharmonijoje jis turėjo koncertuoti su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, tačiau pandemijai pakoregavus planus karantinavosi Vilniuje ir visą šį laiką skyrė individualiam kūrybiniam darbui. S. Krylovas ir Lietuvos kamerinio orkestro muzikantai yra išsiilgę koncertinio gyvenimo, bendrystės su klausytojais. Tad visų mūsų laukia puiki proga klausytis neeilinio koncerto.

1723 m. parašytas keturių koncertų ciklas „Metų laikai“ („Le quattro stagioni“) yra bene žinomiausias Vivaldi kūrinys. Kaip tik šiam italų dvasininkui ir muzikui, smuiko virtuozui, buvo lemta užbaigti beveik pusantro šimtmečio trukusią solinio instrumentinio koncerto raidą. Kaip atlikėjas ir kompozitorius Vivaldi daug naujovių pritaikė kurdamas savitą smuikavimo stilių, jį originaliai įprasmina jo instrumentiniai koncertai.