LŪKESČIAI IR KITOS PREKĖS

Rugsėjo 30 - spalio 2 d. 18:00-21:00 | Rotušės aikštė
Trukmė: 5 min.

Idėjos autoriai: Liudas Parulskis ir Eglė Mikulionytė
Projekto mentorė Johanna Freiburg (Gob Squad, Vokietija)

„Lūkesčiai ir kitos prekės“ scena – originalus, vintažinis 1990 – 2000 metais intensyviai eksplotatuotas metalinis kioskas, prieš porą dešimtmečių tapęs pirmuoju Lietuvos tapimo kapitalistine valstybe, įrankiu, o šiandien virtęs šios epochos simboliu ir artefaktu. Taip pat  priminimu, kad daugiafunkcinis kioskas (ir jų turginė visata) vykdė universalaus vartojimo tenkinimo darbą, duodami pirkėjams viską – nuo maisto iki kultūros. Kioskai transformavosi į didžiuosius prekybos centrus, atiduodami jiems ir savo universalumą – PC yra ir prekyba, ir socializacija, ir (vienoks ar kitoks) kultūros centras.

„Lūkesčiai ir kitos prekės“ – tai improvizacinis teatrinis perfomansas viešoje erdvėje – kioske. Idėjos autoriai – scenografas, fotomenininkas Liudas Parulskis ir aktorė Eglė Mikulionytė – sako siekiantys išryškinti vartojimo kaitos bei postkarantininio socialinio bendravimo tendencijas šiuolaikinės kultūros lauke ir žada sukurti neagresyvią nostalgijos aurą.

Kioskas bus pastatytas vienoje iš Vilniaus centrinių erdvių. Pasirodymo metu pirkėjas turės galimybę apžiūrėti kiosko siūlomas prekes. Prekių asortimente – su kiosku susijęs suvenyras (mini kioskas, kiosko ženkliukas arba popierinis kiosko modelis) arba iš siūlomo meniu pasirinkta, vienos minutės trukmės teatrinės mizanscenos ištrauka, kurią, asmeniškai vienam žiūrovui (įkišusiam galvą  pro kiosko langelį) suvaidins kioske sėdinti kasininkė. Pirkėjas taip pat turės galimybę pasirinkti laisvą improvizaciją savo pasiūlyta tema.

Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ programą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

DĖMESIO. Renginio metu privaloma dėvėti burną ir nosį dengiančias apsaugos priemones bei laikytis kitų nurodymų, kurie tuo metu bus patvirtinti valstybės lygiu dėl COVID-19.

Bilieto kaina – 4 eur (bilietą įsigyti galima tik renginio vietoje)