Max Cooper Live AV, Franck Vigroux „Chronostasis”, Sraunus

Spalio 10 d., ketvirtadienis | October 10, Thursday | 20:00 | NDG Didžioji salė

Į Vilnių atvyksta didžiausių pasaulio festivalių favoritas, britų elektroninės muzikos kūrėjas Max Cooper. Menininkas, savo pasirodymuose jungiantis elektroninę muziką, vaizduojamuosius menus ir mokslinius metodus, kurių dėka įtraukia žiūrovus į imersinio, panardinančio, garso terpę, Vilniuje pristatys savo naujausią albumą. Vieno madingiausių šių dienų elektronikos atlikėjų pirmasis koncertas Lietuvoje – vienintelis jo pasirodymas Baltijos šalyse.

Audiovizualinius Maxo Cooperio pasirodymus pirmieji stengiasi pasikviesti patys garsiausi pasaulio festivaliai: „Glastonbury“ (Didžioji Britanija), „Sonar“ Barselonoje (Ispanija), „Fuji Rock“ Japonijoje, „Amsterdam Dance Event“ Olandijoje, „Decibel Festival“ Detroite (JAV), Monrealyje vykstantis svarbiausias Kanados elektroninės muzikos festivalis „MUTEK“, o taip pat Anglijoje rengiami festivaliai „Bestival“, „Latitude Festival“ ir kt.

Maxo Cooperio remiksų amplitudė – nuo šiuolaikinės klasikos kompozitorių Michaelo Nymano ir Nilso Frahmo iki „indie“ grupių, tokių kaip elektroninę muziką grojantys britai „Hot Chip“ ir popmuziką atliekantys amerikiečiai „Au Revoir Simone“, bei didžėjų Agoria, Sasha (Welsh DJ) ir Guy Andrews. Naujausias M. Cooperio projektas – su amerikiečių pianistu Bruce’u Brubakeriu padaryti Philipo Glasso kūrinių perdirbimai; šis projektas su dideliu pasisekimu rodytas naujoje Paryžiaus filharmonijos salėje „Cité de la Musique“ ir festivalyje „Sonar“ Barselonoje.

Šiame koncerte taip pat rengiamas ir vieno garsiausių šių dienų Prancūzijos elektronikos kūrėjų Franck Vigroux audiovizualinis pasirodymas Live AV „Chronostasis“, kurį jis atliks su video menininku Antoine Schmitt. O pirmasis koncerto „setas“ skirtas lietuvių elektronikos atlikėjui SRAUNUS.