MILOŠ: CONCIERTO DE ARANJUEZ

Rugpjūčio 24 d., trečiadienis

A. Mickevičiaus bibliotekos kiemas, 19:00

Solistas MILOŠ KARADAGLIĆ (klasikinė gitara)
LVSO
(meno vadovas GINTARAS RINKEVIČIUS)

„Karščiausias pasaulio gitaristas“ (The Sunday Times) – Kristupo festivalyje! Milošas  Karadaglićius – roko žvaigždės ir klasikinės elegancijos įsikūnijimas. Šiuo deriniu jis žavi milijonus klausytojų visame pasaulyje. O aukščiausiu meistriškumu – muzikos kritikus. To įrodymas – ne tik prestižinių Classic BRIT Awards laurai, bet ir pirmosios vietos pasaulio albumų topuose. Vienas iš daugelio sėkmės pavyzdžių – Blackbird The Beatles album, įrašytas garsiojoje Abbey Road Studio, bendradarbiaujant su džiazo legenda Gregoriu Porteriu, dainininke Tori Amos, sitaro superžvaigžde Anoushka Shankar ir kt.

Vilniuje M. Karadaglićius skambins visų laikų populiariausią koncertą klasikinei gitarai Concierto de Aranjuez. Pateikiama ne viena versija, kas įkvėpė kompozitorių Joaquiną Rodrigo jį parašyti – nuo Aranchuèso Karališkųjų rūmų grožio, Europoje tvyrančios karo šmėklos iki asmeninės dramos. Vis tik, bendrai sutariama, jog – tai nuostabiausia kelionė po Ispanijos gitaros kraštovaizdį, kur flamenko aistra susilieja su dvariškų šokių elegancija. 

Leiskitės į nepaprastą kelionę kartu su kūriniu, kurį pats solistas įvardija „šventuoju gitaros repertuaro graliu ir neišsenkančiu įkvėpimo šaltiniu“.

Programoje J. Rodrigo ir kt.

Trukmė apie 1.15 val. (be pertraukos)