Marc-André Hamelin interpretuoja Beethoveną, Schumanną ir Ravelį

Birželio 5 d., trečiadienis

Nacionalinė filharmonija, 19 val.

MARC-ANDRÉ HAMELIN (fortepijonas)

Programa:

LUDWIG VAN BEETHOVEN – Sonata fortepijonui, op. 106, B-dur (Große Sonate für das Hammerklavier)

ROBERT SCHUMANN – „Miško scenos“, op. 82 („Waldszenen“)

MAURICE RAVEL – „Nakties Gasparas“, M. 55 („Gaspard de la nuit“)

„Misija įmanoma“ tik tokiam meistrui kaip Marcas-André Hamelinas! Monrealyje gimusi, Bostone gyvenanti scenos įžymybė „The New York Times“ buvo pavadinta „beveik antžmogiško techninio meistriškumo atlikėju“. Kad tai ne tušti žodžiai, byloja M.-A. Hamelino rečitaliai didžiausiose pasaulio koncertų salėse ir festivaliuose, 11 „Grammy“ nominacijų, Ontarijo menų fondo bei kiti apdovanojimai, Kanados valstybiniai ordinai ir viso pasaulio publikos susižavėjimas.

M.-A. Hamelinas yra išskirtinis „Hyperion Records“ įrašų kompanijos atlikėjas, jo diskografijoje – daugiau nei 70 albumų (soliniai, orkestriniai ir kameriniai kūriniai), o plačią jų stilistinę amplitudę liudija muzika nuo Carlo Philpo Emanuelio Bacho sonatų ir rondo iki Williamo Bolcomo regtaimų. Pianistas, įveikiantis sudėtingiausius klasikos opusus, pasižymintis rafinuota garsų palete, humoro jausmu ir, anot kritikų, „chameleono gebėjimu įtikinti“, dar vadinamas ir garsaus regtaimo maestro Jameso P. Johnsono įpėdiniu. „Ar yra pasaulyje kitas pianistas, kuris, padovanojęs mums atradimų kupiną dviejų plokštelių C. Ph. E. Bacho apžvalgą, galėtų taip sumaniai atsigręžti į XX a. pabaigos regtaimą? Šis žmogus yra stebuklas“, – rašo solidusis „Gramophone“.

Vilniaus festivalyje M.-A. Hamelinas kviečia išgirsti jo interpretuojamus didingus klasikos, romantizmo ir impresionizmo opusus, kurių imasi ne kiekvienas pianistas dėl jų muzikinio ir intelektinio gylio išskirtinumo bei grojimo technikos iššūkių: kai kuriuos iš jų atlikėjai įvardija kaip „tiesiog nesugrojamus“.

     

BILIETAI