„monoLOG“ ir „Vilties medžioklė“

Gegužės 7 d. 19 val. | Menų spaustuvė (Juodoji salė)

„monoLOG“

Samuel Lefeuvre (Prancūzija / Belgija)

Choreografija, šokis ir muzika: Samuel Lefeuvre

Premjera: 2012 m.

Trukmė: 12 min.

Davido Lyncho seriale „Tvin Pyksas“ Ponia su malka (Log Lady), mįslingai bendraudama su medžio gabalu, kužda mums nežinomo pasaulio paslaptis. Samuelis Lefeuvre‘as monospektaklyje „Malkologas“ tampa mediumu tarp auditorijos ir tamsių apsireiškimų, kurių vieni patys neįmanome įminti. Šokėjas tampa moderniu orakulu, kovojančiu su savo manijomis ir auditorijos lūkesčiais, patiria transo būseną, kai paslaptingos jėgos ima valdyti jo kūną.

Samuelis Lefeuvre‘as (g. 1981 m. Vire, Prancūzijoje) po šokio studijų Kane ir Anžere persikėlė į Briuselį, kur šoko Michèle Anne De Mey trupėje, vėliau – Alaino Platelio „Les ballets C de la B“. Bendradarbiavo su Francku Chartier ir Gabriela Carrizo ir jų trupe „Peeping Tom“, muzikante Raphaëlle Latini (drauge įkūrė grupę „Entorse“), teatro režisiere Julie Bérès. Taip pat jis stato monospektaklius, moko ir veda choreografijos užsiėmimus.

„Vilties medžioklė“

Oona Doherty (Airija)

Choreografija / atlikimas / garsas: Oona Doherty

Dramaturgė, aktorė, menininkė, techninė kelionių vadovė: Sarah Gordon

Premjera: 2016 m.

Trukmė: 40 min.

Žanras – tarp fizinio teatro, socialinės proklamacijos ir šokio. Buvimas – tarp skirtingų personažų. Sustingęs automobilyje, jis garsiai klausosi muzikos, išlenda, bėga šalin nuo (už)mušančio ritmo paskui menamą viltį. Patiria dangiškos muzikos ekstazę ir kalbos prievartą. Atlikėja kreipia dėmesį į judesio ir intonacijos santykį, vyriškumo pasireiškimus ir moralę, taikosi į kultūros ir socialinių sluoksnių stereotipus. Kaukės pasirenkamos kaip asmeninė gynyba prieš save ir visą pasaulį, bet tikimasi atrasti bendrą pagrindą tiesai ir vilčiai.

„Savo darbais mėginu ribas tarp kūno ir sielos, auditorijos ir scenos; noriu pasidalyti kinetine patirtimi; tyrinėti gryną metafizinį sąžiningumą. Kalbėti apie seksą, panką, romantiką, į kūną sugrįžusią či, juodą dėžę, baltą kubą ir Airiją“, – sako spektaklio kūrėja.

Oona Doherty – airė choreografė, gyvenanti Belfaste. Studijavo Londono šiuolaikinio šokio mokykloje, Olsterio universitete ir LABAN mokykloje Londone. Nuo 2010 m. kuria šokio ir teatro darbus su tokiomis trupėmis kaip „Trash“, „Abattoir Fermé“, Emma Martin ir„United Fall“, choreografe Veronika Riz.

Oonos darbai pastaruoju metu pristatomi įvairiuose Europos festivaliuose, nuo 2012 m. ji veda šokio teatro seminarus, yra ISSAC asociacijos narė. 2016 m. šokėja laimėjo Dublino „Tigre Fringe“ festivalio apdovanojimą už geriausią spektaklį, yra atrinkta į 2016–2017 m. Europos šiuolaikinio šokio tinklo „Aerowaves“ programą.