Mozartas pagal B’Rocką

Birželio 10 d., penktadienį, 19 val. Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje

Baroko orkestras B’ROCK (Belgija)

(meno vadovas ir koncertmeisteris Rodolf Richter)

(Solistas ALEXANDER MELNIKOV (istorinis fortepijonas, Rusija)

Programa:

WOLFGANG AMADEUS MOZART – Serenada orkestrui Nr. 6 D-dur, KV 239 („Serenata notturna“); Simfonija Nr. 36 C-dur, KV 425 („Linco“); Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 17 G-dur, KV 453
Belgijos baroko orkestras „B’Rock“ įkurtas 2005 m. ir yra vienas garsiausių pasaulyje tokią muziką atliekančių kolektyvų. Jame groja daugiau kaip dvidešimt įvairių tautybių atlikėjų. Orkestras per sezoną surengia apie 45 koncertus įvairiose šalyse – jo pasirodymai visada teatrališki, nuotaikingi ir kupini staigmenų. Repertuaro pagrindas – žinomi ar rečiau skambantys XVII–XVIII a. kūriniai, tačiau nevengiama atlikti ir šiuolaikinę muziką.

Baroko orkestras pasirodo įvairiose koncertų salėse ir festivaliuose: Amsterdamo „Concertgebouw“, „Cité de la Musique Paris“, Kelno filharmonijoje, „Konzerthaus Berlin“, Londono „Wigmore Hall“, „Holland Festival“, „Wiener Festwochen“, „Operadagen Rotterdam“, „Bremen Musikfest“ ir kt., bendradarbiauja su garsiais solistais ir chorais.

Koncerto solistas – rusų pianistas Aleksandras Melnikovas, žinomas senosios muzikos interpretatorius, daug metų grojantis istoriniais instrumentais (susidomėti tuo jį paakino Andreasas Staieris ir Aleksejus Liubimovas). Pianistas bendradarbiauja su ansambliais „Concerto Köln“ ir „Akademie für alte Musik Berlin“; yra pelnęs nemažai apdovanojimų už Beethoveno, Šostakovičiaus, Weberio kūrinių įrašus; koncertuoja su Karališkuoju „Concertgebouw“, Leipcigo „Gewandhaus“, Filadelfijos, NDR, Rusijos nacionaliniu, Miuncheno, Roterdamo filharmonijų ir kitais simfoniniais orkestrais.

——————————————————-

Festivalio rengėjai:
Lietuvos nacionalinė filharmonija, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras,
VšĮ „Vilniaus festivaliai“, Vilniaus miesto savivaldybė