Muzikinė brolystė

Birželio 5 d., antradienį, 19 val. | Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS

Solistai: SERGEJ KRYLOV (smuikas, Italija)

LUCAS & ARTHUR JUSSEN (fortepijoninis duetas)

Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS

Programa:
ARVO PÄRT – „Fratres“ smuikui, styginių orkestrui ir perkusijai
ALGIRDAS MARTINAITIS – Koncertas smuikui „Trijų m’art komedijų sezonas“
JOSEPH HAYDN – Simfonija Nr. 59 A-dur, Hob. I:59 („Ugnis“)
WOLFGANG AMADEUS MOZART – Koncertas dviem fortepijonams ir orkestrui Nr. 10 Es-dur, KV 365/316a

Lietuvos kamerinio orkestro svečiai – olandų pianistai Lucas ir Arthuras Jussenai, pasirodantys ir kaip solistai, ir kaip fortepijoninis duetas. Iš muzikų šeimos kilę Lucas ir Arthuras, būdami 10-ies ir 13-os metų, grojo Amsterdamo „Concertgebouw“ scenoje su Olandijos radijo kameriniu orkestru, diriguojant Jaapui van Zwedenui. Broliai mokėsi pas Janą Wijną, Marią João Pires, Toną Hartsuikerį. Dabar 25-erių Lucas ir 21-erių Arthuras koncertuoja su visais Olandijos orkestrais, taip pat Londono kameriniu, Honkongo filharmonijos, Dalaso, Diuseldorfo, Šanchajaus simfoniniais orkestrais; gastroliuoja Europoje, Japonijoje, Kinijoje, Pietų Korėjoje, Meksikoje. Jussenai yra pasirašę išskirtinę sutartį su „Deutsche Grammophon“ įrašų kompanija. Vilniaus festivalio scenoje jie atliks Wolfgango Amadeus Mozarto Koncertą dviem fortepijonams ir orkestrui Nr. 10 Es-dur, 1779 m. kompozitorius sukūrė jį sau ir seseriai Nanerlei.

Lietuvos kamerinio orkestro meno vadovas, smuikininkas Sergejus Krylovas šiame koncerte atliks Arvo Pärto ir Algirdo Martinaičio kūrinius. Pelnęs pirmąsias premijas A. Stradivari konkurse Kremonoje ir prestižiniame F. Kreislerio konkurse Vienoje, S, Krylovas pasirodo Berlyno ir Miuncheno filharmonijų, Vienos „Musikverein“ ir „Konzerthaus“, Venecijos „Teatro La Fenice“, Milano „Teatro alla Scala“, Tokijo „Suntory Hall“, Buenos Airių „Teatro Colón“ ir kitose pasaulio scenose, koncertuoja su Vienos, Sankt Peterburgo, NHK Tokijo, Čekijos, Hamburgo filharmonijų, Milano Giuseppe’s Verdi, Parmos „Filarmonica Toscanini“, Anglijos kameriniu, Zalcburgo „Camerata Academica“ ir kitais orkestrais.

Koncertą diriguos Lietuvos nacionalinės ir Baltijos Asamblėjos premijų laureatas, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovas Modestas Pitrėnas. Su įvairiais kolektyvais maestro yra koncertavęs daugelyje Europos šalių, JAV, Kinijoje. Pastaraisiais metais jis diriguoja Lietuvos, Latvijos teatruose, Varšuvos Didžiajame teatre, Diuseldorfo „Deutsche Oper am Rhein“, Kelno, Helsinkio nacionaliniuose operos teatruose, Maskvos Didžiajame teatre. Sankt Galeno operoje Šveicarijoje jis dirigavo daugiau kaip 30-ies pavadinimų spektaklius, o nuo šių metų rugpjūčio maestro pakviestas į šį teatrą kaip vyriausiasis dirigentas.