Naujasis Baltijos šokis ’18 atidarymas: „Mūsų namai“

Gegužės 4 d. 19 val. ir 5 d. 20 val. | Menų spaustuvė (Juodoji salė)

Omar Rajeh / „Maqamat“ šokio teatras (Libanas)

Idėja ir režisūra: Omar Rajeh

Premjera: 2016 m.

Trukmė: 75 min.

Ryžiai, salotos, prieskoniai, būgneliai, styginiai, peiliai, kūnas ir siela. Keturi choreografai ir keturi muzikantai ant scenos surengia maisto pokylį. Susitinka skirtingos meno patirtys ir idėjos, skirtingi žemynai, šalys ir kultūros. Jie – žemynai, kultūros, šokėjai – kalbasi, geria, juokiasi, šoka ir gamina maistą. Paprastas susitikimas virsta sudėtinga choreografija ir konceptualiu spektakliu. „Beytna“ yra kvietimas užeiti į Kito namus, pažinti menininko profesiją. Jis teigia įvairovę, primena apie praeities formas ir ieško naujų ritmų ir sąsajų.

Omaras Rajeh, baigęs teatro meno studijas Libano universitete ir šokio studijas Surėjaus universitete Anglijoje 2002 m. Libane įkūrė šokio teatrą „Maqamat“. Per gana trumpą laiką trupė tapo pagrindine šiuolaikinio šokio organizacija šalyje ir visame arabų regione. Šiandien šis teatras laikomas libaniečių šiuolaikinio šokio scenos pradininku.

Trupė jau 15 metų pasirodo tėvynėje ir užsienyje, remia, rengia ir pristato naujų menininkų kūrinius. „Maqamat“ šokio teatras kartu su tarptautiniais ir vietos partneriais siekia sukurti šiuolaikinio šokio infrastruktūrą Beirute. Vienas svarbiausių teatro pasiekimų yra jau 13 metų gyvuojanti BIPOD – Beiruto tarptautinė šokių platforma. Tai vienas turtingiausių ir svarbiausių šiuolaikinio šokio festivalių arabų pasaulyje.