Nepertraukiama karžygė

LIEPOS 2, 3 d., 13:00, Nacionalinė dailės galerija

„Nepertraukiama karžygė“ 
Anne Mareike Hess (Liuksemburgas)

Choreografija ir šokis: Anne Mareike Hess
Garso dizainas: Marc Lohr
Kostiumai: Mélanie Planchard
Šviesų dizainas (originalus): Brice Durand
Dramaturgija: Thomas Schaupp
Meninės konsultacijos: Rosalind Goldberg
Balso trenerė: Joséphine Evrard

Pristatoma kartu su Aerowaves
Trukmė: 2 val. (žiūrovai gali laisvai judėti erdvėje, ją palikti ir vėl sugrįžti)

Mano priešas – mano baimė,
Ji užgniaužia man kvapą,
Todėl šaukiu kovoti pasitelkus meilę, atveriant savo širdį,
Todėl šaukiu tave į kovą pasitelkus meilę, atveriant tavo širdį.

Suviliota tikėjimo, kad nuožmus stipruolis yra būtent tai, ko mums reikia žygdarbiams atlikti ir pasauliui išgelbėti, choreografė Anne Mareike Hess mus pasiima į kelionę, į kurią ji leidžiasi viena ir per kurią tampama karžygiais. Iškreiptoje ir tuo pačiu švelnioje garsinėje erdvėje iškyla didžiai poetiškas žmogaus trapumo ir vidinės nedarnos vaizdas. Šokantis kūnas, įstrigęs nuolatinėje kovoje su savo emocijomis.
Ši nepertraukiama „Karžygės“ adaptacija Nacionalinei dailės galerijai sukurta specialiai festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ užsakymu, pagal to paties pavadinimo solo spektaklį.

Anne Mareike Hess – choreografė ir šokėja, dirbanti šiuolaikinio šokio lauke. Menininkė išsilavinimą įgijo konservatorijoje ir TROIS C-L Liuksemburge, taip pat Frankfurto muzikos ir scenos menų universitete bei Tarpuniversitetiniame šokio centre Berlyne (choreografijos magistro laipsnis).  A. M. Hess kūno kalba pasižymi išlavintais analitiniais gebėjimais ir neįtikimu tikslumu. Ją domina ties savo galimybių riba atsidūrę kūnai, prisilietimas prie psichinių ir fizinių barjerų bei transformacijų paieškos. A. M. Hess choreografiniai darbai pristatyti įvairiuose festivaliuose Europoje ir Kanadoje. Jos pirmasis visą vakarą trunkantis pasirodymas „Karžygė“ debiutavo 2018 m. ir buvo pasirinktas „Aerowaves Twenty20“ programai. Šiuo metu ji dirba prie naujo asmeninio projekto „Dreamer“ (liet. „Svajotoja“), debiutuosiančio 2021 m. pabaigoje.

A. M. Hess ilgus metus bendradarbiauja su TROIS C-L Liuksemburge, „Skogen“ Geteborge ir „Dock11“ Berlyne . Kaip atlikėja ji pasirodė Williamo Forsythe’o („Human Writes“), Eevos Muilu, Rosalind Goldberg (MIT ir „Jump with me“), Ingri Fiksdal („cosmic body“) ir Miriam Horwitz („Nijinsky“) šokio spektakliuose. Taip pat ji dirba kaip kitų choreografų meninė konsultantė ir mentorė.

2012 m. Liuksemburge A. M. Hess buvo apdovanota „Stiftung zur Förderung junger Talente“ kylančios menininkės prizu. 2015 m. Liuksemburgo kultūros ministerija jai įteikė „Danzpraïs“ apdovanojimą.

Atsiliepimai apie sceninę spektaklio versiją:

„Naujausias choreografės Anne Mareike Hess kūrinys „Karžygė“ – išskirtinis pasipriešinimo veiksmas, atskleidžiamas per jos kūno metamorfozę.“ (Marie Laure Rolland, „La Glaneuse“, 2018.12.10)

„Kovai pasibaigus, lieka tarp šokėjo ir auditorijos užsimezgęs intymus ryšys. Iš pradžių buvusi asmeninė, kova tampa bendra.“ (Christine Mandy, „Journal“, 2018.12.10)