NERIES BALETAS

Unikali 3D videoprojekcija ant iškelto Neries upės vandens tarp Karaliaus Mindaugo ir Žaliojo tiltų

Šių metų „Sostinės dienos“ pristatys ambicingą 3D audiovizualinį projektą „Neries baletas“, kuriai ekranu taps į nemažą aukštį iškeltas Neries upės vanduo. Specialia ir itin galinga įranga Neries upės vanduo gali būti pakeliamas net į 15-18 m. aukštį, o vandens ekrano plotis gali siekti apie 20-30 m. Vieno 3D videoprojekcijos seanso trukmė – iki 15 min., numatyta parodyti po 4-5 seansus per vakarą. „Neries baleto“ 3D videoprojekcijos seansai bus rodomi penktadienio ir šeštadienio vėlyvais vakarais:


Rugsėjo 1 d., penktadienį, ir rugsėjo 2 d., šeštadienį, tarp 23:00 – 01:00 val.

Rytoj, rugsėjo 1 d., startuoja didžiausios Vilniaus miesto šventės ir masiškiausio kultūros festivalio „Sostinės dienos“ renginiai. Festivalio atidarymas įvyks penktadienį 17:00 valandą Gedimino prospekto scenoje prie V. Kudirkos aikštės – jis skelbs šventės pradžią ir taps simboliniu ženklu šventei pasklisti po skirtingas festivalio erdves. Šių metų gausią ir staigmenomis praturtintą programą sudaro daugybė įvairių renginių, o vienas jų – tikra festivalio naujiena bei originali dovana: vilniečiai ir sostinės svečiai pirmą kartą kviečiami stebėti unikalų ir ambicingą 3D audiovizualinį projektą „Neries baletas“. Ekranu šiam neeiliniam reginiui taps prie Karaliaus Mindaugo tilto į nemažą aukštį iškeltas Neries upės vanduo. Videoprojekcijos seansai bus rodomi rugsėjo 1 d., penktadienį, ir rugsėjo 2 d., šeštadienį, tarp 23:00 – 01:00 val., vieno seanso trukmė apie 15 min.
„Neries baleto“ žiūrovai bus kviečiami leistis į kelionę po Neries upės dugną ir išvysti paslaptingą Vilniaus miesto povandeninį pasaulį, o potyrius sustiprins subtili ir originali baleto šokėjų choreografija bei videoprojekcijoje integruoti žinomi Vilniaus architektūros objektai, pastatai.