„Nesusiję pasakojimai“

Gegužės 8 d. 19 val. | Nacionalinis dramos teatras (Mažoji salė)

Clara Furey ir Peter Jasko (Kanada / Belgija / Slovakija)

Kūryba ir choreografija: Clara Furey ir Peter Jasko

Šokėjai: Clara Furey, Peter Jasko

Premjera: 2015 m.

Trukmė: 60 min.

Louise Murphy knygoje „Tikroji Hanselio ir Gretelės istorija: apie karą ir išlikimą“ populiarioji pasaka apie Jonuką ir Grytutę perkelta į Antrojo pasaulinio karo Lenkiją, kur du žydų vaikai turi slėptis miškuose ir, kad išliktų gyvi, persivadinti Hansu ir Grėte. Romano inspiruoti Peteris Jaško ir Clara Furey seka niūrią pasaką, kur veikėjų laukia susitikimas su Kitu, išbandymai, stebuklai ir nežinomybė.

Kai įeina žiūrovai, Clara ir Peteris guli ant žemės suvystyti nuo galvos iki kojų kaip dvi bejėgės būtybės. Jų duetas – tarsi atvirkštiniai galios žaidimai, kur kūnai traukia viena kitą, kad vėl išsiskirtų naujame, tamsiame pasaulyje. Kaip ir sapnuose, kuriuose vaikai pasimeta miško vidury, jų nerimas didėja, iki kol įžengiame į pasaulį nelyg Platono olą. Jame garsas tampa juntamas, o scenos šviesos atskleidžia tik tai, ką nusprendžia atskleisti.

Clara Furey – choreografė, atlikėja ir daugiadisciplininė menininkė. Nuo 2016 m. ji yra asocijuota šiuolaikinio šokio trupės „Par B.L.eux“ narė. Šią trupę 1996 m. įkūrė Monrealyje gyvenantis choreografas Benoît Lachambre‘as. „Par B.L.eux“ vykdo tarptautinius mainus ir buria skirtingų sričių menininkus bendriems projektams.