Nuo aukštų bokštų

Birželio 11 d., pirmadienį, 19 val. | Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje

Solistė MŪZA RUBACKYTĖ (fortepijonas)
Styginių kvartetas METTIS
Dalyvauja DONATAS BAGURSKAS (kontrabosas)

Programa:

MIKALOJUS KONSTANTINAS ČIURLIONIS – Styginių kvartetas c-moll (VL 83)

FERENC LISZT – „Malédiction“ („Prakeikimas“) fortepijonui ir styginiams, S.121
JOSEPH HAYDN – Styginių kvartetas Nr. 53 D-dur, op. 64, Nr. 5, Hob. III:63 („Vieversys“)
LOUIS VIERNE – Kvintetas fortepijonui ir styginiams c-moll, op. 42

Fortepijono maestra Mūza Rubackytė Vilniaus festivalio scenoje susitinka su vienu aktyviausių jaunosios kartos Lietuvos muzikinio gyvenimo atstovu, styginių kvartetu „Mettis“.

Lietuvos nacionalinės premijos laureatė, apdovanota Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino III laipsnio ordinu, tarptautinį pripažinimą pelniusi pianistė koncertuoja visuose žemynuose, jos rečitaliai rengiami garsiose koncertų salėse. M. Rubackytė yra tarptautinio Vilniaus fortepijono muzikos festivalio įkūrėja ir meno vadovė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė, kviečiama vadovauti meistriškumo kursams visame pasaulyje. Kiekvienas M. Rubackytės koncertas leidžia pažvelgti į turtingą, gyvenimo bei meninės patirties sklidiną atlikėjos pasaulį. Regis, ji paima mus už rankos ir veda į neatrastus tolius, gerai žinomiems kūriniams suteikdama išskirtinių, savitų prasmių.

2011 m. susibūrusio styginių kvarteto „Mettis“ nariai yra daugelio konkursų laureatai, nuolat koncertuojantys solo, kameriniuose ansambliuose ir orkestruose, dalyvaujantys įvairiuose muzikiniuose projektuose. Nuo 2014 m. rugsėjo „Mettis“ yra ECMA (Europos kamerinės muzikos akademija) narys. 2015 m. Lietuvos nacionalinė filharmonija išleido autorinę „Mettis“ kompaktinę plokštelę „Intromusica“. 2016 m. ansamblis grojo prestižinėje „Wigmore Hall“ Londone, pelnė 8-ojo tarptautinio Bordo (Prancūzija) styginių kvartetų konkurso II premiją ir buvo apdovanotas specialiu prizu. Tais pačiais metais tapo IX tarptautinio Vittorio Rimbotti konkurso Fiesolėje (Italija) nugalėtoju. 2017 m. rudenį kvartetas griežė aštuonių koncertų ture Kinijoje, o 2018-ųjų pradžioje pasirodė Hamburgo filharmonijos „Laeiszhalle“ ir Berlyno „Konzerthaus“ salėse.

Kontrabosininkas Donatas Bagurskas kaip solistas ir kamerinių programų dalyvis koncertuoja su įvairiais mūsų šalies kolektyvais ir atlikėjais, nuolat bendradarbiauja su Čiurlionio ir „Chordos“ styginių kvartetais, yra Lietuvos kamerinio orkestro ir ansamblio „4 Tango“ narys, dalyvauja senovinės muzikos projektuose su Baltijos šalių baroko orkestru bei Vilniaus savivaldybės choru „Jauna muzika“. D. Bagurskas yra koncertavęs su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Vilniaus festivalio ir kitais orkestrais.