„Ola“

Gegužės 9 d. 19 val. Menų spaustuvė (Juodoji salė)

Florencia Demestri ir Samuel Lefeuvre (Prancūzija / Belgija)

Choreografija: Florencia Demestri, Samuel Lefeuvre

Premjera: 2016 m.

Trukmė: 60 min.

O ką, jei teatras, tas fikcijų fabrikas, lauktų žiūrovų tik tam, kad įtrauktų ir perkeistų juos taip, kaip jam patinka? Kas, jei ši „juoda dėžė“, „juoda ola“ įgautų kūno pavidalą ir imtų aiškiai reikšti savo valią ir norus? Kokias istorijas ji tuomet pasakotų?

Bet ar teatras metaforiškai to nedaro? Atsispirdami nuo šio kiek absurdiškų, bet labai artimų realybei fantazijų, Florencia Demestri ir Samuelis Lefeuvre‘as sukūrė spektaklį, balansuojantį tarp šokio ir teatro: jie neria į bedugnę, lenda į olą, kur vizijų / pojūčių daugiau nei pasakojimo. Gimsta vingiuotų takų poema, siekianti iškraipyti mūsų kūnų, erdvės ir laiko suvokimą. Tai kvietimas dalintis erdvę ir dalyvauti sceniniame žaidime.

Florencia Demestri nuo 2003-iųjų gyvena Briuselyje ir dirba su tokiomis šiuolaikinio šokio trupėmis kaip „Les Ballets C de la B“, „Charleroi Danses“, „Enclave Dance Company“, „Finger Six collective“, taip pat su Davidu Zambrano ir pastaruoju metu – su grupe „Entorse“. Jos pastarųjų metų projektai – „Pastarųjų dienų projektas“ su Claudio Stellato (2007), „Ar tu mane myli?“ su Pieru Giorgio Milano (2010), monospektaklis „Olga“ (2012).

Samuelis Lefeuvre‘as (g. 1981 m. Vire, Prancūzijoje) po šokio studijų Kane ir Anžere persikėlė į Briuselį, kur šoko Michèle Anne De Mey trupėje, vėliau – Alaino Platelio „Les ballets C de la B“. Bendradarbiavo su Francku Chartier ir Gabriela Carrizo ir jų trupe „Peeping Tom“, muzikante Raphaëlle Latini (drauge įkūrė grupę „Entorse“), teatro režisiere Julie Bérès. Taip pat jis stato monospektaklius, moko ir veda choreografijos užsiėmimus.