Oona Doherty (Airija) – HOPE HUNT; NAVY BLUE

Ggeužės 12 ir 14 d.

Gegužės 12 d., Menų spaustuvė, 19:00

HOPE HUNT 

Trukmė: 40 min.

Buvimas tarp skirtingų personažų fizinio teatro, socialinės proklamacijos ir šokio žanre. Dėmesys koncentruojamas į judesio ir intonacijos santykį, vyriškumo pasireiškimus ir moralę, taikomasi į kultūros ir socialinių sluoksnių stereotipus. Kaukės pasirenkamos kaip asmeninė gynyba prieš save ir visą pasaulį, bet tikimasi atrasti bendrą pagrindą tiesai ir vilčiai.

„Savo darbais mėginu ribas tarp kūno ir sielos, auditorijos ir scenos; noriu pasidalyti kinetine patirtimi, tyrinėti gryną metafizinį sąžiningumą. Kalbėti apie seksą, romantiką, į kūną sugrįžusią či, juodą dėžę, baltą kubą ir Airiją“.

 

Gegužės 14 d., Lietuvos nacionalinis dramos teatras, 19:00

NAVY BLUE (trukmė: 60 min.)

„Kaip ant scenos sukuriu unisoną? Pateikiu šokio formą kaip problematišką laisvės simbolį? Unisoną kaip tam tikrą mikrokomunizmą. Individualizmą kaip ligą? Kaip klasikinio šokio forma ir teatro normos naudojamos kaip žiauraus veiksmo žaidimo laukas?

Destrukcija, formos mirtis, atgimimas.

Mes kylame į begalinę galaktinę juodumą. Išsibarsčiusios su krintančiomis žvaigždėmis, su kūnais, draskančiais nakties dangų, mėlyną kaip akrilas.

Tai nusilenkimas, kviečiantis šokiui; tai klausimas, ką daryti toliau“.

Oona Doherty – Šiaurės Airijoje kurianti šokio menininkė, studijavusi St. Louise kolegijoje Belfaste, Londono šiuolaikinio šokio mokykloje, Alsterio universitete ir LABAN konservatorijoje Londone. Bakalauro ir magistro studijas menininkė baigė šiuolaikinio meno srityje. 2017 m. įtraukta į „Irish Times“ sudarytą geriausių Airijos menininkų dešimtuką. 2020 m. pelniusi Venecijos bienalės Sidabrinio liūto apdovanojimą.