PLAID: Live AV

Spalio 23 d., šeštadienį, ŠMC, 21:00

Garsiojo britų elektroninės muzikos dueto audiovizualinis pasirodymas

Elektroninės muzikos fanai savo kalendoriuose turėtų ryškiai apsibrėžti spalio 23-ąją – tą vakarą Vilniuje koncertuos žymi britų elektroninės muzikos grupė „Plaid“. Garsiosios įrašų kompanijos „WARP Records“ globojami „Plaid“ atveža į Lietuvą savo naujausią audiovizualinį pasirodymą. Siekiant suteikti maksimalų patogumą žiūrovams ir atsiradus galimybei organizuoti šį renginį pačiame miesto centre, koncertas iš Naujojoje Vilnioje esančio Dūmų fabriko perkeliamas į Vilniaus senamiesčio širdį ir vyks Šiuolaikinio meno centre (Vokiečių g. 2) – pačioje didžiausioje jo erdvėje. Tai bus vienintelis britų dueto pasirodymas Baltijos šalyse.

Šiandien duetas gali pasigirti bendradarbiavimu su garsiausiomis pasaulio grupėmis ir atlikėjais, tokiais kaip Björk, „Goldfrapp“, „Autechre“ ir kitais ryškiais kūrėjais. „Plaid“ yra gretinami su tokiais elektroninės muzikos atlikėjais kaip „Aphex Twin“, minėtais „Autechre“ ir „Nightmares on Wax“. Savo pasirodymus „Plaid“ rengia pačiose įvairiausiose erdvėse – nuo Sidnėjaus operos teatro ar „Southbank“ centro Londone iki žymiojo Berlyno klubo „Berghain“. „Plaid“ bendradarbiavo ir su garsiąja „London Sinfonietta“, ir su orkestru „Southbank Gamelan Players“. Duetas kuria muziką įvairiausiems projektams, pavyzdžiui, „Felix’s Machines robotic sculptures“, ir net parašė garso takelį populiariai žaidimų platformai „Little Big Planet 3“.

Dešimtasis ir naujausias „Plaid“ studijinis albumas „Polymer“ įrašytas 2019 metais. Jo muziką kritikai apibūdino kaip puikų garsinį balansą tarp emocinės ir techninės kokybės. Patys atlikėjai „Polymer“ vadina albumu, skirtu mūsų moderniems laikams. Jo sukūrimą skelbė „trijų P manifestas“ – „Polyphony, Pollution and Politics“ („Polifonija, Tarša ir Politika“), kuriame gvildenamos aplinkosaugos, sintetikos, išlikimo ir mirtingumo bei žmonių tarpusavio sąsajų (ne)buvimo temos. Atlikėjai savaip gvildeno priešpriešas: „natūralu – sintetiška“, „šilkas – silikonas“ ir pan., bei poveikį, kuris daromas visam mūsų gyvenimui.