PORTLAND PERCUSSION GROUP (JAV)

Spalio 22 d., 19:00, Nacionalinėje filharmonijoje

 

Douglas Hertz. Fixtures in the Fold
Paul Lansky. Threads
Steven Snowden. Van Gogh from Space
Connor Shafran. The Summit, Part Three: Continental Divide
Philip Glass. Opening, Island, Closing from GLASSWORKS

Spalio 22 d. pirmą kartą Lietuvoje koncertuos viena geriausių JAV mušamųjų grupių „PORTLAND PERCUSSION GROUP“. Pripažintas perkusininkų kvartetas atveža intriguojančią muzikos programą, kurioje skambės ypatingos sėkmės sulaukę Amerikos kūrėjų Paulo Lansky, Douglaso Hertzo, Steveno Snowdeno darbai ir kurią vainikuos Philipo Glasso kūriniai iš garsiojo ciklo „Glassworks“, pritaikyti perkusiniams instrumentams.

„Portland Percussion Group“ susibūrė 2011 m. ir iškart suteikė naują postūmį Oregono valstijos ir visos Amerikos muzikos scenai bei tapo bene ryškiausiu šiuolaikinės muzikos lyderiu visame regione. Atlikėjai bendradarbiauja su garsiausiais šių dienų JAV kompozitoriais – Steve Reich, Meredith Monk, John Adams, Michael Gordon, Paul Lansky ir kitais, jų kūrinius atlikdami savo koncertuose. Grupė nekart yra grojusi Steve‘o Reicho šedevro „Drumming“ viso ciklo koncerte, o taip pat atlikusi ir šių dienų perkusijos „hitu“ vadinamą M. Gordono kūrinį „Timber“. Ansamblis pavasarį buvo pakviestas kaip pagrindinis atlikėjas JAV nacionalinėje kompozitorių asociacijoje.

Pastarieji „Portland Percussion Group“ koncertai įvyko šiuolaikinės muzikos festivalyje „nienteForte“, festivalyje „Northwest Percussion“, projekte „Makrokosmos“. Po ansamblio pasrodymo 2019 metų rudenį portalas „Oregon Artswatch“ rašė: „Šiuolaikinė koncertinė muzika mušamiesiems turi žymiai didesnę įtaką, nei daugelis kitų koncertinės muzikos sričių. Pagal savo prigimtį perkusininkai yra nepaprastai lankstūs, turėdami išmokti grojimo daugybe įvairiausių instrumentų niuansų, kurie, savo ruožtu, aprėpia daugelį kultūrų, erų ir estetikų. Jei egzistuoja toks šiuolaikinės klasikos žanras, kuriame dera Vakarų Afrikos, Indonezijos, Japonijos, Turkijos ir Vakarų Europos garsinės kultūros, tai yra koncertinė muzika mušamiesiems. Portlando mušamųjų muzikos scena yra plati ir spalvinga, o jos viršūnėje spindi vienas prestižiškiausių JAV ansamblių „Portland Percussion Group“ – atlikėjai Brianas Gardineris, Paulas Owenas, Brettas Paschalis ir Chrisas Whyte’as drauge įspūdingai groja nuo pat grupės susikūrimo ir nuolat užsako naujus kūrinius.“ Intensyviai bendradarbiaudami su žymiais kompozitoriais, „Portland Percussion Group“ papildė savo repertuarą daugiau nei 60 naujų kūrinių mušamųjų kvartetui ir toliau nepaliauja ieškoti būdų naujų skambesių išgavimui, napažintų estetinių erdvių tyrinėjimui ir naujos publikos pritraukimui.