ROBERT HENKE „LUMIÈRE“

Lapkričio 7 / November 7, ŠMC / CAC

21:00

Intro: Vytautas V. Jurgutis “L7”
DIISSC ORCHESTRA programa
3 VJ’s

Garsiojo Vokietijos elektroninės muziko akto „Monolake“ lyderis Robert Henke su savo projektu „Lumière“ sutiko pasirodyti Vilniuje. Vos prieš metus sukurtas įspūdingas lazerių ir elektroninės muzikos spektaklis sulaukė milžiniško pasisekimo visame pasaulyje ir jau spėjo aplankyti daugybę garsiausių muzikos festivalių ir prestižinių koncertų salių Europoje, Japonijoje ir JAV. Tokie festivaliai kaip „Elektra/MUTEK Montréal“, „CTM/transmediale Berlin“, „FutureEverything Manchester“, „Donaufestival Austria“ ir tokios koncertų salės kaip Londono „Barbican Concert Hall“, Briuselio „Palais des Beaux-Arts“, Amsterdamo „Muziekgebouw“, Berlyno „Volksbühne“, Briuselio „Bozar“ – tai tik dalis teritorijų, kurias jau spėjo „užkariauti“ šis stulbinančio grožio Roberto Henke‘s projektas.
Audiovizualiniame spektaklyje „Lumière“ R. Henke meistriškai apjungia naujausias technologijas, elektroninę muziką ir vizualiuosius menus, tačiau ypač pritrenkiantį įspūdį čia sukuria galingų lazerių projektuojami vaizdiniai, panardinantys į multisensorines būsenas ir tyrinėjantys jų galimybių ribas. Vaizdiniai čia kartais išties galingi ir triuškinantys, o kartais delikatūs ir itin trapūs.
„Lumière“ muzikoje R. Henke puikiai žongliruoja Berlyno techno ir minimal stiliais, o firminius „monoleikinius“ ambiento skambesius jis praturtina tiek house, tiek ir kitais klubinės electronica muzikos elementais. Kaskart prie renginio vietos pritaikomame „Lumière“ pasirodyme ypatingu akcentu tampa pats R. Henke, kuris įspūdingas formas ir vaizdinius piešiančius lazerius bei muziką valdo apsuptas publikos.
Įžanginiame koncerto pasirodyme Vytauto V. Jurgučio opuso L7 premjera bei lietuvių elektroninės muzikos kolektyvo DIISSC ORCHESTRA atliekama pastarųjų metų kompozicijų programa, praturtinta naujais muzikiniais elementais ir skembesiais. Intro dalyje vaizdo projekcijas kuria šiam koncertui į VJ’ų grupę susibūrusios trys menininkės Eglė Eigirdaitė, Akvilė Anglickaitė ir Agnė Matulevičiūtė. VJ’ų vaizdinės interpretacijos – tai ne vien garso bangomis sekantis vaizdas, bet tarsi polilogas su muzika, įvairių vaizdo raiškos technikų mišinys, panardinantis žiūrovą į pulsuojančią vaizdo ir garso visumą.