„Saldus karštis“

Gegužės 12 d. 22 val. | Menų spaustuvė (Juodoji salė)

Pere Faura (Spain)

Idėja ir režisūra: Pere Faura

Premjera: 2016 m.

Trukmė: 60 min.

Spektaklį „Saldus karštis“ atlieka didelė savanorių grupė, ilga beveik valandos repeticija persikelia į sąžiningą vykdymą, modifikaciją, deformaciją ir versiją, ir tuo pačiu metu virsta dialogu su kitais teatriniais elementais, tokiais kaip vaizdo įrašai, muzika ir šviesos, kurie atkartoja šį simbolinį choreografinį vakarėlio ir diskotekos pasaulių vaizdą.

Tai ritualinė, ekstazę primenanti kelionė, kuri siūlo fizinę ir vakarėlių pasaulį atspindinčią patirtį bei nuolatinį nevaržomos ir staigios laimės šiuolaikinėje visuomenėje ieškojimą. Politinė, linksma ir prakaitu dvelkianti analogija, pristatanti aštuntojo dešimtmečio „Macarena“ šiuolaikinėje techno muzikoje, kad atspindėtų vakarėlių pasaulį ir idėją eiti į juos šokti kaip į naują socialinę ir politinę erdvę. Ta erdvė balansuoja tarp diskotekos ir teatro, fizinio malonumo ir intelektualinio diskurso, tarp laimės, kurią teikia Holivudas, ir euforijos, kurią sukelia techno muzika, tarp laimės vaizdavimo didžiajame ekrane ir euforijos, kurią patiria kūnas, kai šokdamas jautiesi džiaugsmingas ir pavargęs tuo pačiu metu.

Pere Faura 2006 m. baigė Naujojo šokio plėtros mokyklą Amsterdame, o jo baigiamasis darbas laimėjo ITS festivalio apdovanojimą ir buvo pasirinktas „DansClick“ gastrolėms po Nyderlandus. Tais pačiais metais P.Faura tapo reziduojančiu choreografu „Frascati“ teatre Amsterdame, o 2009 m. jam buvo įteiktas prestižinis Charlotte Köhler prizas. 2011 m. jis baigė Amsterdamo choreografijos magistro studijas ir grįžo į Barseloną, kur kuria naujus spektaklius ir bendradarbiauja su keletu kūrybinių centrų.

P.Fauros darbai paremti popkultūros detalių perteikimu, įvairialype choreografija, kur visi elementai sukuria teatro mechanizmą. Nuo tada, kai grįžo į Barseloną, P.Faura tai pat užsiima programavimu ir parodų dizainu, dirba su CRIM, yra kolektyvo ARTAS narys ir vienas G.R.U.A. įkūrėjų, kur vis dar kuria tokius projektus kaip „Caravan of Trailers“, bendradarbiaudamas su Claudia Solwat ir Anna Rubriola.

P.Faura tarptautiniame šiuolaikinio šokio festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“ dalyvavo ir 2016 m. su savo darbu „Striptizas“.