Saulėlydžio ir aušros giesmės

Birželio 14 d., ketvirtadienį, 19 val. | Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje

LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

Solistai:
ANDRIUS ŽLABYS (fortepijonas)
LINA DAMBRAUSKAITĖ (sopranas)
JUSTINA GRINGYTĖ (mecosopranas)
TOMAS PAVILIONIS (tenoras)
RAIMUNDAS JUZUITIS (bosas-baritonas)
Vilniaus miesto savivaldybės choras JAUNA MUZIKA
Dirigentė GIEDRĖ ŠLEKYTĖ

Programa:

RAMINTA ŠERKŠNYTĖ – „Saulėlydžio ir aušros giesmės“, kantata-oratorija sopranui, mecosopranui, tenorui, bosui, chorui ir simfoniniam orkestrui, pagal Rabindranato Tagore’s tekstus
ESA-PEKKA SALONEN – Koncertas fortepijonui ir orkestrui

„Baltijos šalys nepaliauja mūsų stebinti!“ – taip užsienio šalyse pristatoma jaunosios kartos dirigentė Giedrė Šlekytė, 2016–2017 m. sezoną buvusi Klagenfurto miesto teatro orkestro pirmąja kapelmeistere. Muzikos kritikai šios dirigentės interpretacijose pažymi „tikslumą ir jaunatvišką eleganciją“, „svajingumą ir švelniai pulsuojančią energiją“. Tad šiemet Giedrė Šlekytė debiutuoja ir Vilniaus festivalio scenoje, kartu sutelkdama ypatingą į Lietuvą sugrįžtančių menininkų ratą – tai JAV, Didžiojoje Britanijoje ir Austrijoje šiuo metu reziduojantys atlikėjai pianistas Andrius Žlabys bei dainininkai Lina Dambrauskaitė (sopranas), Justina Gringytė (mecosopranas) ir Raimundas Juzuitis (bosas-baritonas), taip pat Lietuvoje kuriantis Tomas Pavilionis (tenoras).

Koncerte skambės 2007 m. „Vilniaus festivalio“ užsakymu kompozitorės Ramintos Šerkšnytės sukurta oratorija „Saulėlydžio ir aušros giesmės“, ją atliekant talkins Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“ (vadovas Vaclovas Augustinas). Taip pat vakaro programoje – intriguojanti pažintis su visame pasaulyje garsaus suomių dirigento Esa-Pekkos Saloneno nauju – kompozitoriaus amplua. Girdėsime šio menininko 2007 m. sukurtą trijų dalių Koncertą fortepijonui ir orkestrui.