Sindri Runudde – A SENSORIAL LECTURE (interaktyvi jausminga / juslinė šokio paskaita)

Gegužės 6 d.

Menų spaustuvė, 18:00

Trukmė: 65 min.

Sindri Runudde monospektaklyje per metaforiškus pasimatymų scenarijus girdime penkis skirtingus balsus. Spektaklyje kalbama apie garsinę romantiką ir meilę pirmuoju dažniu, o garsas, ypač balsas, tiriamas kaip prisilietimas. Per šokį, dialogus ir judesio pratimus, žiūrovai kviečiami į jausmingą ir juslinę paskaitą, kupiną humoro, vaizduotės ir jautrumo blyksnių.

Kartu su kompozitore Marta Forsberg, S. Runudde tyrinėjo balso žinutės sąvoką ir garsinių, o ne tekstinių SMS žinučių kultūrą. Smalsiai tyrinėjant balso žinutės intymumą ir derinant jį su humoristinėmis įžvalgomis, suvokiama, kad balso žinutė gali būti kur kas intymesnė už nuogo kūno atvaizdą. Spektaklis paremtas menininko tyrinėjimais, susijusiais su lytėjimu ir garsu grindžiama „Centered Adventures“ judesio praktika. Lydima S. Runudde, spektaklio metu auditorija bus kviečiama šią praktiką išbandyti pati.

Sindri Runudde yra Švedijoje ir užsienyje gyvenantis šokėjas ir choreografas. Jo kūryba apima įvairias sritis, tarp kurių – garso menas, vizualusis menas ir performansas.

Anksčiau įgijęs šiuolaikinio cirko ir šokio išsilavinimą, Sindri dirbo su tokiomis tarptautinėmis trupėmis kaip „Les sept doigts de la main“, „Candoco Dance Company“ ir „Skånes Dance Theater“. Kaip choreografas jis sukūrė spektaklį „Vända och vrida“ Stokholmo miesto teatrui, po Švediją ir Europą 2019–2020 m. gastroliuojantį „The Fishing Dance“, taip pat ir po Švediją ir Europą keliaujantį bendrai su partneriais kurtą autobiografinį spektaklį „Blind Boi diaries“, 2017 m. gastroliavusį Švedijoje, bei interaktyvų garso kūrinį „Golvet/Blå kongo“, kurio premjera įvyko Tarptautinėje šiuolaikinio šokio scenoje Stokholme, po kurio sekė nacionalinis turas po galerijas. Kaip laisvai samdomas šokėjas S. Runudde dirbo su tokiais choreografais kaip Stina Nyberg, Carl Olof Berg, Martin Forsberg, Ben Wright, Jerem Wade, Moritz Ostruschnjak ir Miriam Gurtner. Menininkas savo darbui įkvėpimo semiasi iš feministinės queer perspektyvos ir remdamasis gyvenimiška patirtimi. Kadangi turi regėjimo negalią, nacionaliniu ir tarptautiniu mastu jis dalyvauja neįgaliųjų/crip šokio bendruomenės veikloje. Menininko požiūris ir kūryba yra unikali dėl gebėjimo labai sėkmingai jungti gilias egzistencines temas su popkultūra ir prieinamomis koncepcijomis.