Šokis skalbimo mašinai ir mamai

Liepos 23 d., 20:00, Meno ir mokslo laboratorijos kiemas

„Šokis skalbimo mašinai ir mamai“
„Meno ir mokslo laboratorija“

Kūrybinė komanda: Greta Grinevičiūtė, Andrius Katinas, Sigita Ivaškaitė, Kristina Steiblytė, Agnė Matulevičūtė, Rusnė Kregždaitė
Prodiuseris: Vilniaus miesto teatras „Meno ir mokslo laboratorija“ (MMLAB)
Projektą iš dalies finansuoja: Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba
Premjera: 2020 lapkričio 14 d. (tiesioginė transliacija internetu)
Trukmė: 45 min.

„Šoku skalbimo mašinai ir tau, nes neatsimenu jokių mūsų pokalbių. Net nebežinau, ar jų iš viso buvo. Žmonės sako, kad mylėjai mane. O aš neprisimenu nei tavo buvimo kartu, nei tavo balso, nei prisilietimų. Turiu tik senų nuotraukų. Žiūriu į jas, matau tavo liūdną veidą ir vis kartojuosi tą vienintelį prisiminimą apie tave. Ir pradedu bijoti, kad to, ką prisimenu, iš tikrųjų niekada ir nebuvo. Todėl šoku.

Šoku tau, nes nenoriu pamiršti ir trokštu suprasti. Nes noriu nusikratyti pykčiu, liūdesiu ir nostalgija niekada nepatirtam jausmui. Šoku tau, kad papasakočiau sau apie tave ir kad išmokčiau mylėti mus abi. 

Šoku tau. Nes mes nebepasikalbėsime, bet gal dar galime kartu pašokti.“

Atrodo toks nuvalkiotas klausimas: „Koks tavo pirmasis atsiminimas apie mamą?“ – kai kuriems yra tiesiog nepažįstamas. Pasaulyje, kuriame motinos yra arba deivės, arba pragaro siųsti monstrai, neturėti jokio mamos paveikslo – sunkiai įsivaizduojama. Kaip jį susidėlioti? Ar jo reikia? Kodėl tokie klausimai yra priversti kilti? Kaip gyventi be mamos portreto? Choreografė ir šokėja Greta Grinevičiūtė, remdamasi asmeniškomis patirtimis, kartu su kūrybine komanda tyrinėja savo ir kitų esamus, o gal tik susikurtus atsiminimus, jų nebuvimą ir kitokį gyvenimą – be mamos.

PASIRODYMAS NEMOKAMAS