„Somaholidays“ (PREMJERA)

Gegužės 11 d. 18:30 val. ir 12 d. 21 val. | Menų spaustuvė (Kišeninė salė)

Vilma Pitrinaitė / „We cie“ (Belgija / Lietuva / Prancūzija)

Idėja: Vilma Pitrinaitė

Choreografija ir atlikimas: Mantas Stabačinskas, Darius Algis Stankevičius, Vilma Pitrinaitė

Premjera: 2018 m.

Trukmė: 50 min.

Skirtingų kartų šokėjai vienoje konvejerio linijoje 120 dūžių per minutę ritmu analizuoja eskapizmo temą. Turistinių kelionių dokumentika jungiama su naktinio klubo ritualais. Ieškoma priemonių, kaip patirti Aldouso Huxley distopiniame romane „Puikus naujasis pasaulis“ aprašytą „somaholidays“ būseną – dirbtinai fiziškai sukeltą katarsį, slenkstį į savotiškai tikresnę tikrovę be kaltės ir gėdos jausmo ar biurokratinių įsipareigojimų.

Vilma Pitrinaitė yra Briuselyje gyvenanti choreografė, šokėja, nepriklausomos šokio trupės „We cie“ meno vadovė ir įkūrėja. Buvusi Kauno šokio teatro „Aura“ narė studijavo choreografiją CDC Tulūzoje ir „Ex.e.r.ce“, CCN Monpeljė ir teatro režisūrą Strasbūro nacionalinėje teatro mokykloje. Pirmas „We cie“ kūrinys „Kiekviename šoka du“ buvo išrinktas dalyvauti prestižiniuose jaunųjų kūrėjų festivaliuose JT14, „Théâtre de la Cité Internationale“ Paryžiuje ir „Premières“, Maillon, Strasbūre.

Jos solo kūrinys „Miss Lithuania“ (premjera įvyko festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“ 2014 m.) laimėjo kelialapį į tarptautinį „Aerowaves“ festivalį, buvo nominuotas geriausiam sezono pasirodymui Paryžiaus „Confluences“ teatre. 2016 m. Lietuvoje ji pristatė choreografiją spektakliui „Pandora“ („Aura“). Šiuo metu su choreografe Emilie Gastineau (JAV) Vilma rengiasi dueto „Match“ premjerai („Fillimit / KorresponDance“ ir „Atlas / Impulztanz“). Savo pastarųjų metų kūryboje choreografė domisi tapatybės, nerimo temomis, interneto tautosaka ir „Meme“ humoru.

Mantas Stabačinskas yra choreografas ir šokėjas, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, 2017 m. nomintuotas Lietuvos nacionalinei kultūros ir meno premijai. Buvęs ilgametis Kauno šokio teatro „Aura“ narys, jis dirbo su garsiais Lietuvos ir užsienio choreografais bei teatro režisieriais, tokiais kaip Birutė Banevičiūtė, Lora Juodkaitė, Birutė Letukaitė, Aira Naginevičiūtė, Johannesas Wielandas, Annie Vignier ir Franckas Apartet, Artūras Areima, Jonas Vaitkus ir kiti.

Dirbo su choreografais iš JAV, Vokietijos, Anglijos, Izraelio, Kanados, Suomijos, Austrijos, stažavosi JAV kaip kviestinis dėstytojas ir choreografas, savo patirtimi dalijosi Midlsekso universitete (Didžioji Britanija). M.Stabačinskas įvertintas aukščiausiu Lietuvos teatro apdovanojimu – „Auksiniu scenos kryžiumi“ – už spektaklį „Melancholijos dėžutė“ (2013) kaip „Geriausias šokėjas“, o su kolektyvu „Stage Strangers“ sukurtas spektaklis „Contemporary?“ apdovanotas „Metų scenos meno reiškinio“ kategorijoje (2014). Šiuolaikinio šokio spektaklis su Mariumi Pinigiu „ID: D&G“ įvertintas „Fortūnos“ apdovanojimu (2016).

Darius Algis Stankevičius yra Londone gyvenantis šokėjas ir choreografas. Su Kauno šokio teatru „Aura“ 1991–2004 m. jis atstovavo Lietuvos šiuolaikiniam šokiui 27 užsienio šalyse Europoje ir Šiaurės Amerikoje daugiau kaip 162 festivaliuose. 2000–2001 m. jis dirbo tarptautiniuose šokio projektuose „Rose is eine Rose“ ir „Soung“ („Tanz Braunschweig“) bei „Une Reina, Reste Une Reine“ („Mafada“, Ziuriche). 2004 m. sukūręs šokio spektaklį „Vagies dienoraščiai“ („Aura“) Darius sustabdė šokio karjerą ir sugrįžo tik po dešimtmečio specialiai jam sukurtu Londono choreografės Ievos Kuniskis solo spektakliu „Jis gyveno šalimais“ (2014 m).