Taneli Törmä (Danija) – ALIEN

Gegužės 11, 12 ir 13 d.

Gegužės 11 d., Ukmergė, 18:00

Renginio vieta: fontano erdvė šalia Ukmergės kraštotyros muziejaus (esant nepalankioms oro sąlygoms, renginys vyks Ukmergės kultūros centre).

Gegužės 12 d., Žagarė, 18:00

Renginio vieta: Žagarės žirgyno manieže lauke (esant blogam orui, maniežo viduje).

Gegužės 13 d., MO muziejus, 15:00 ir 16:00

Trukmė: 30 min.

„Alien“ yra didelio masto judanti ir gyva statula, galinga fizinė ir vizualinė patirtis. Meditatyvus apmąstymas apie ilgesį ir priklausymą, duoklė visiems, kurie jautėsi pašaliečiais. Dirbdamas su 8 lietuvių šokėjais, suomių choreografas Taneli Törmä atveža šį projektą į Lietuvą ir kuria įspūdingą intervenciją 3 skirtinguose miestuose. 

„Alien“ – tai abstrakti ir ritualinė akcija, jungianti klubinės kultūros judesio kalbą ir tradicinį liaudies šokį. Liudijimas apie mūsų žmogiškąjį ryšio ir bendruomenės poreikį.

Taneli Törmä – LOCATION X – tai apdovanojimų pelnęs suomių choreografas ir scenos menininkas dirbantis Danijoje. Kaip mokytojas, atlikėjas, lėšų pritraukėjas, įdėjų kūrėjas ir kuratorius, jis koncentruojasi į scenos menų plėtrą, įtraukiančią įvairesnes, tarpkultūrines, ir inovatyvias formas, atveriančias įvairias perspektyvas. Taneli Törmä (LOCATION X) kūriniai pristatyti daugiau nei 20 šalių. Kartu su miestų savivaldybėmis, ji remia kitus šokio menininkus, siūlo jiems rezidencijas ir suteikia galimybes pristatyti savo darbus. LOCATION X tikslas – kurti naujus tiltus tarp šiuolaikinio šokio ir rasti naujas auditorijas ir bendradarbiavimo partnerius joms – platformą, kurioje būtų kuruojamos naujos perspektyvos ir požiūris į šokį. Taneli Törmä darbai dažnai labai įtraukūs. Jį skatina noras kurti situacijas ir patirtis, kurios žiūrovui perteikia konkretų jausmą ar judesį – visada jaudinamas klausimo, kas šoka ir kaip ir kur galima šokti savo šiandienos gyvenime?
Menininko darbai du kartus atrinkti į „Aerowaves – Dance Across Europe“ prioritetinius sąrašus, jis laimėjo kelis tarptautinius prizus už šokio filmus. Šalia jo paties kūrinių, LOCATION X taip pat inicijavo programą DANCE ALL YEAR LONG („Šok ištisus metus“) – mobilią, įvairiuose miestuose pritaikomą šokio platformą.

Renginys nemokamas