Tanya Tagaq | Su orkestru: LNSO, Modestas Pitrėnas

Spalio 12 d., šeštadienis, 19:00 | NDG Didžioji salė

Koncerto programa:

Anatolijus Šenderovas. Keturi fragmentai

Algirdas Martinaitis. Splino simfonija smuikui, fortepijonui ir orkestrui (pasaulinė premjera)

Tanya Tagaq, Christine Duncan, Jean Martin. QIKSAAKTUQ for Tanya Tagaq and orchestra

Tanya Tagaq. Solo performance | Solinis pasirodymas

Atlikėjai:

TANYA TAGAQ (balsas, Kanada)

CHRISTINE DUNCAN (2-oji dirigentė, Kanada)

LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

RŪTA LIPINAITYTĖ (smuikas), INDRĖ BAIKŠTYTĖ (fortepijonas)

Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS

 

Išskirtinis „Polaris Music Prize“ laureatės, Kanados muzikos sensacija vadinamos Tanya’os Tagaq koncertas Vilniuje. Garsiosios Björk scenos partnerė, „polar punk“ tituluojama unikalaus balso atlikėja festivaliui GAIDA parengė ypatingą pasirodymą – su Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru.

Tanya Tagaq visame pasaulyje garsėja kaip itin savita gerklinio dainavimo atlikėja. Jos dainavimo maniera apibūdinama kaip laukinė, paslaptinga, keista, nuostabi, o ji pati vadinama didžiausia Kanados muzikos sensacija. Nors didesnė dalis jos albumų priskiriami „world music“ kategorijai, Tanya Tagaq yra laikoma istorijų be žodžių pasakotoja ir garsų skulptore. Ne veltui su ja bendradarbiauja ir įžymioji Björk, ir garsusis „Kronos“ kvartetas.

Šiame koncerte klausytojų laukia dar keli nemažiau intriguojantys įspūdžiai: festivalio GAIDA atminimo ženklas neseniai mus palikusiam kompozitoriui Anatolijui Šenderovui – skambės jo kūrinys orkestrui „Keturi fragmentai“ (iš baleto „Desdemona“); o taip pat itin laukiama pasaulinė premjera – vienas įdomiausių lietuvių kompozitorių Algirdas Martinaitis sukūrė naują Koncertą smuikui, fortepijonui ir orkestrui.