Tanya Tagaq | Su orkestru: LNSO, Modestas Pitrėnas

Spalio 12 d., šeštadienis, 19:00 | NDG Didžioji salė

Koncerto programa:

Anatolijus Šenderovas. Keturi fragmentai

Algirdas Martinaitis. Splino simfonija smuikui, fortepijonui ir orkestrui (pasaulinė premjera)

Tanya Tagaq, Christine Duncan, Jean Martin. QIKSAAKTUQ for Tanya Tagaq and orchestra

Tanya Tagaq. Solo performance | Solinis pasirodymas

Atlikėjai:

TANYA TAGAQ (balsas, Kanada)

CHRISTINE DUNCAN (2-oji dirigentė, Kanada)

LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

RŪTA LIPINAITYTĖ (smuikas), INDRĖ BAIKŠTYTĖ (fortepijonas)

Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS

 

Į Vilnių atvyksta „Polaris Music Prize“ laimėtoja, Kanados muzikos sensacija vadinama unikalaus balso atlikėja Tanya Tagaq. Įžymiosios Björk scenos partnerė, stulbinančio balso savininkė, „polar punk“ tituluojama atlikėja festivaliui GAIDA 2019 rengia ypatingą pasirodymą, kuriame jos scenos partneris bus Modesto Pitrėno diriguojamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras.

Tanya Tagaq visame pasaulyje garsėja kaip itin savita gerklinio dainavimo atlikėja. Jos dainavimo maniera apibūdinama kaip laukinė, paslaptinga, keista, nuostabi, o ji pati vadinama didžiausia Kanados muzikos sensacija. Nors didesnė dalis jos albumų priskiriami „world music“ kategorijai, Tanya Tagaq yra laikoma istorijų be žodžių pasakotoja ir garsų skulptore. Ne veltui su ja bendradarbiauja ir įžymioji Björk, ir garsusis „Kronos“ kvartetas.

Šiame koncerte klausytojų laukia dar keli nemažiau intriguojantys įspūdžiai: koncerte taip pat skambės festivalio kviestinio kompozitoriaus, įžymaus britų kūrėjo Thomo Adès įkvepiantis kūrinys orkestrui, o taip pat itin laukiama pasaulinė premjera – vienas įdomiausių lietuvių kompozitorių Algirdas Martinaitis sukūrė naują Koncertą smuikui, fortepijonui ir orkestrui.