Tegyvuoja karalius! „King’s Singers“ Vilniuje

Birželio 11 d., antradienis

Nacionalinė filharmonija, 19 val.

Vokalinis sekstetas THE KING’S SINGERS:

PATRICK DUNACHIE (pirmasis kontratenoras)
EDWARD BUTTON (antrasis kontratenoras)
JULIAN GREGORY (tenoras)
CHRISTOPHER BRUERTON (pirmasis baritonas)
NICK ASHBY (antrasis baritonas)
JONATHAN HOWARD (bosas)

Programoje – įvairių laikotarpių anglų kompozitorių kūriniai chorui, skirti įvairioms Didžiosios Britanijos monarchijos iškilmėms ir ceremonijoms.

Vokalinis sekstetas „The King’s Singers“ jau daugiau nei penkis dešimtmečius yra a cappella dainavimo lyderiai. Kolektyvas garsėja neprilygstama vokaline technika, muzikalumu, įvairiapusiškumu, atsiskleidžiančiu per unikalų repertuarą ir bendradarbiavimą su kitomis muzikos pasaulio žvaigždėmis. „The King’s Singers“ biografijoje – daugybė prestižinių apdovanojimų, įskaitant du „Grammy“, „Emmy“ ir vietą žurnalo „Gramophone“ šlovės alėjoje. Kad ir ką dainuotų, šie atlikėjai visada atpažįstami iš švarios intonacijos, nepriekaištingos vokalinės darnos, tobulos teksto artikuliacijos ir neįtikėtino tikslumo.

Naujausia „The King’s Singers“ programa „Tegyvuoja karalius!“ gimė norint pažymėti D. Britanijos karaliaus Karolio III įžengimą į sostą ir karalienės Elžbietos II indėlį į šalies istoriją. Jau daugiau nei 500 metų visų D. Britanijos monarchijos iškilmių pagrindas yra muzika, tad didžioji dalis geriausių britų chorinės muzikos pavyzdžių buvo sukurti specialiai karališkosios šeimos religinėms apeigoms ir iškilmėms.

Koncerto programa klausytoją per D. Britanijos monarchų, taip pat ir chorinės muzikos istoriją veda etapais. Pirmajame – dedikacija karalienei Elžbietai I, įprasminama Renesanso kompozitorių madrigalais iš rinkinio „Orianos triumfas“, šlovinančio Oriana madrigalų tekstuose vadinamą monarchę. Antrajame – per karalienės Elžbietos II karūnavimą skambėję D. Britanijos Renesanso kompozitorių opusai ir specialiai šioms iškilmėms sukurtas XX a. kompozitoriaus Ralpho Vaughano Williamso motetas. Trečiajame – šiuolaikinių britų kompozitorių karalienės pagerbimas. Ketvirtajame – Elžbietos II laidotuvėse skambėję Renesanso ir šiuolaikinių britų kompozitorių kūriniai. Penktajame, švenčiant Karolio III žengimą į sostą, – Renesanso ir modernios kompozicijos liturginiais tekstais. Šią muzikinę kelionę pabaigia šmaikšti muzikinė D. Britanijos monarchų istorijos refleksija.

     

BILIETAI