TENS

Liepos 21, 22 d., 20:00, MO muziejaus terasa

TENS
Marta Wołowiec (Lenkija)

Koncepcija, choreografija, performansas: Marta Wołowiec
Gyva elektroninė muzika: Wojciech Kiwer
Prodiuseris: Krokuvos choreografijos centras – Nowa Huta Cultural Centre

Trukmė: 30’
Premjera: 2020 m. rugsėjo 4 dieną Balstogėje vykęs tarptautinis šiuolaikinio meno festivalis „Kaleidoscope“

„Kad ir ką besukurtum, tai bus įkvėpta energijos, kurią nešiojiesi savyje kūrimo metu.“ Akiroq Brost

Spektaklyje į kūną žvelgiama kaip į energijos generatorių. Menininkė siekia organiškumo, kuris kyla iš fizinių pojūčių ir vibracijų tėkmės bei intuicijos balso. Ji palieka sau laiko augti, taip pat suteikia laiko ir žiūrovams, kad šie savo kūnus galėtų suderinti su šokėjos skleidžiama energija. Šis kūrinys – apie įtampą, atidumą ir ramybę bei stiprybę, kurią visada galima rasti tvirtai stovint ant kojų ir giliai įkvepiant ir iškvepiant.

*Transkutaninė elektrinė nervų stimuliacija (TENS) – tai skausmo palengvinimo metodas, naudojamas pasitelkus lengvą elektros srovę. Elektriniai impulsai gali sumažinti į stuburą ir smegenis keliaujančius skausmo signalus, taip palengvinti skausmą ir atpalaiduoti raumenis. Jie taip pat gali padėti stimuliuoti endorfinų – natūralių kūno nuskausminamųjų – gamybą.

Marta Wołowiec (g. 1991) – lenkų šokėja, atlikėja, choreografė bei Krokuvos choreografijos centro vadovė ir viena iš jo įkūrėjų. Ji sukūrė ir suvaidino dviejuose, elektroninės muzikos lydimuose solo šokio spektakliuose „Hold on“ ir „Tens“. Menininkė kuria ir šoka tarpdisciplininiuose spektakliuose, kuriuose susijungia judesys, multimedijos ir muzika („Naturgemälde“, „Spektriniai judesio sluoksniai“ ir „Wyspiańskio moterys“). 2015–2019 metais M. Wołowiec buvo menininkų kolektyvo „Grupa Wokół Centrum“ narė. Prieš tai ji dirbo su Krokuvos šokio teatru.

Wojciech Kiwer dirba garso inžinieriumi Helena Modrzejewska National Stary Theatre Krokuvoje. Laisvalaikiu jis kuria ir prodiusuoja muziką performansams, filmams ir žaidimams. Jis kuria naujus instrumentus, ir taip tiria naujus metodus ir technikas. Jis leidžiasi į pasivaikščiojimus, įrašinėja, apdoroja ir perkuria. Jis – vienas iš jutiminių ir garso instaliacijų vaikams ir suaugusiesiems autorių.

Spektaklis pristatomas kartu su Paženklintas | Premjera Šeiko šokio teatras, Niels Claes (Lietuva). VIENAS BILIETAS GALIOJA Į ABU SPEKTAKLIUS
BILIETAI