Thomas Hampson gala
Birželio 21 d., penktadienis
Nacionalinė filharmonija, 19 val.
LNSO (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas)
Solistas THOMAS HAMPSON (baritonas, JAV)
Dirigentas: MODESTAS PITRĖNAS
Programa:
WOLFGANG AMADEUS MOZART – Uvertiūra ir Giuljelmo arija „Rivolgete a lui lo sguardo“ iš operos „Visos jos tokios“ („Cosìfan tutte“), K. 588; Fandango scena ir Grafo arija „Hai già vinta la causa!“ iš operos „Figaro vedybos“ („Le nozze di Figaro“), K. 492
CHARLES GOUNOD – Baleto muzika „Les Troyens“ ir „Danse de Phryné“ iš operos „Faustas“ („Faust“)
JULES MASSENET – Erodo arija „Ce breuvage pourrait… Vision fugitive“ iš operos „Erodiada“ („Hérodiade“)
GIUSEPPE VERDI – 1 ir 3 v. baleto muzika iš operos „Makbetas“ („Macbeth“); Rodrigo mirties scena iš operos „Don Karlas“ („Don Carlos“)
FRANZ LEHÁR – Koncertinis valsas „Gold und Silber“, op. 79; Danilo arija „O Vaterland du machst bei Tag“ iš operetės „Linksmoji našlė“ („Die lustige Witwe“)
LEONARD BERNSTEIN – Pjesė orkestrui „Times Square“ ir Gabėjaus daina „Lonely Town“ iš miuziklo „Apie miestą“ („On the Town“)
COLE PORTER – Petručijo daina „Where is the Life that Late I Led“ iš miuziklo „Pabučiuok mane, Keit“ („Kiss Me Kate“); dainos „In the Still of the Night“ ir „Begin the Beguine“
Paskutiniame 28-ojo Vilniaus festivalio koncerte į Nacionalinės filharmonijos didžiąją sceną grįžta Lietuvos klausytojų simpatijas pelnęs Thomas Hampsonas, mūsų šalies publiką pakerėjęs 2022-ųjų festivalyje, kai su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru atliko Gustavo Mahlerio muziką. Th. Hampsoną „Metropolitan“ operos gildija skambiai tituluoja „Metropolitano meistru“ („Met Mastersinger“). Solisto karjeroje – arti 100 operinių vaidmenų, jo atliekamų viso pasaulio operos teatruose, diskografijoje – beveik 200 albumų, kurie ne kartą buvo nominuoti arba pelnė tokius prestižinius apdovanojimus kaip „Grammy“, „Edison“ ar „Grand Prix du Disque“. 2009 m. dainininkas Atlanto tarybos Vašingtone apdovanotas išskirtinio menininko premija; buvo Niujorko filharmonijos kviestinis ir reziduojantis menininkas – pirmasis šios garsiosios organizacijos istorijoje. 2010 m. Kongreso biblioteka jam įteikė Gyvosios legendos apdovanojimą už specialaus patarėjo veiklą tyrinėjant ir atliekant JAV kompozitorių muziką, be to, jis pelnė garsųjį „Concertgebouw“ prizą.
Šį kartą Lietuvoje amerikiečių baritonas, kuris savo gyvenimo kelyje yra sutikęs tokias muzikos pasaulio legendas kaip Elisabeth Schwarzkopf, Johanną Nikolausą Harnoncourt’ą, Leonardą Bernsteiną, Danielį Barenboimą ir daugelį kitų, rengia įspūdingą muzikos fiestą, ką liudija ir nepaprastai spalvinga koncerto programa. Tai – tiesiog žaižaruojantis ir vietoje nenustygstantis orkestrinės ir vokalinės muzikos garsų paradas nuo nuotaikingų Mozarto operų „Visos jos tokios“ bei „Figaro vedybos“ melodijų, Gounod operos „Faustas“ baleto numerių, tragiškos rimties ir susimąstymo kupinų Verdi „Don Karlo“ sąskambių iki šelmiškų Leháro melodijų bei XX a. vidurio muzikinę atmosferą menančių nerūpestingų Porterio dainų ar Niujorką apdainuojančio Bernsteino miuziklo. Ir kas gi įtaigiau galėtų perteikti šio niekad neužmiegančio miesto („The City That Never Sleeps“) skambantį portretą, jei ne vienas ryškiausių JAV baritonų Th. Hampsonas?