Tristan Perich Live

Spalio 9 d., trečiadienis | October 9, Wednesday | 19:00 | NDG

Tristan Perich. Noise Patterns for two-channel 1-bit electronics

Tristan Perich. Parallels for tuned triangles, hi-hats and 4-channel 1-bit electronics

Atlikėjai | Performers:

TRISTAN PERICH (gyvoji elektronika, JAV | live electronics, USA),

MEEHAN / PERKINS DUO (mušamieji, JAV | percussion, USA)

 

Tristan Perich – „1 bito muzikos koncepcija“ visame pasaulyje išgarsėjęs menininkas iš Niujorko: ruošiuosi pirmąkart groti Lietuvoje

„Hipnotizuojanti jėga ir emocinė gelmė“ („Wall Street Journal“), „asketiška elektronikos ir organinio pasaulio akistata“ („The Wire“) – tokių apibūdinimų sulaukia žymaus Niujorko garso ir vaizdo menininko Tristano Pericho elektroninė kūryba. Prestižiškiausio tarptautinio elektroninio ir kompiuterinio meno apdovanojimo „Prix Ars Electronica“ laureatas, Tristan Perich Vilniuje muzikuos gyvai ir atliks kompoziciją „Noise Patterns“ dviejų kanalų 1 bito elektronikai.

Tristano Pericho kūriniai, atliekami tokių žinomų ansamblių, kaip „Bang On A Can All-Stars“, „Calder Quartet“, „Eighth Blackbird“, skamba įvairiose pasaulio scenose – pradedant Whitney Amerikos meno muziejumi Niujorke ir Massachusettso Šiuolaikinio meno muziejumi „Mass MoCA“ (JAV), baigiant garsiuoju Barselonoje vykstančiu „Sonár“ festivaliu (Ispanija) ir žymiuoju elektroninio meno centru „Ars Electronica“ Lince (Austrija). Tristan Perich ne kartą buvo reziduojantis įvairių meno organizacijų menininkas, pavyzdžiui, 2010 m. – „Sonár“ festivalio, 2012 m. – Roberto Wilsono globojamo menų centro „Watermill Center“. 2009 m. Tristan Perich už kompoziciją „Active Field“ dešimčiai smuikininkų ir dešimties kanalų 1 bito muzikai pelnė prestižiškiausią elektroninio ir kompiuterinio meno apdovanojimą „Prix Ars Electronica“.

Tristano Pericho koncerte Vilniuje pasirodysiantis „Meehan / Perkins Duo“ yra ryškiausias jaunesniosios kartos JAV perkusijos duetas. 2006 m. įkurtas Toddo Meehano ir Dougo Perkinso, ansamblis jau spėjo suformuoti didžiulį naujų kūrinių perkusijos duetui repertuarą. Duetas bendradarbiauja su tokiais kompozitoriais, kaip Davidas Langas, Paulas Lansky, Nathanas Davisas ir kt., bei aktyviai koncertuoja tiek JAV, tiek užsienyje. „Wall Street Journal“ duetą pavadino „nepaprastai talentingais perkusininkais“, „New York Times“ dueto muzikavimą vadina „džiugiu“.